Cześć dziewczyny!
Zasinienia, opuchlizna, łzawienie, przekrwienie. Takie nieprzyjemności mogą przytrafić się i Waszym oczom, jeśli nie będziecie o nie dbały. Niestety wiem coś o tym… Na szczęście zdołałam się z nimi uporać i dziś opowiem Wam, jak to zrobiłam. A zaczęło się całkiem zwyczajnie…
Cienie i worki pod (moimi) oczami
Pojawiły się, gdy trochę zaniedbałam pielęgnację skóry wokół oczu. Myślę, że miało to też związek z brakiem ruchu na świeżym powietrzu i problemami ze snem. Worki pod oczami powiększały się, a zasinienia były coraz bardziej widoczne. Musiałam szybko znaleźć powód gorszego stanu mojej skóry. Szybko odrzuciłam dwie najczęstsze przyczyny powstawania cieni w okolicy oczu: zła dietę i stresujący tryb życia. Kolejne też okazały się mało prawdopodobne. Były to uwarunkowania genetyczne i wrażliwa cera. A może dopadła mnie już starość? Zdecydowanie nie! Niemniej jednak gdyby spotkały Was takie niedoskonałości, zróbcie to samo co ja.
Ważne zasady pielęgnacji skóry pod oczami
Jeżeli chcecie mieć gładką, jędrną i zdrową skórę wokół oczu, pamiętajcie o: długim śnie, diecie bezcukrowej, nawadnianiu organizmu (zarówno od środka, jak i od zewnątrz), ograniczeniu spożywania kawy, delikatnym demakijażu i stosowaniu odpowiednich kosmetyków. W ostateczności możesz pokusić się o zabieg z pogranicza kosmetyki i plastyki (ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, mezoterapię z wtłaczaniem odżywczych substancji za pomocą fal radiowych lub karboksyterapię).
Krem pod oczy
Głęboki sen i zdrowa dieta nie pomogą usunąć cieni, jeśli nie będziesz stosowała kremu pod oczy. Są to kosmetyki do zadań specjalnych i każda z nas powinna mieć choć jeden w łazience. Krem pod oczy nawilża, dotlenia, rozjaśnia i łagodzi. Powinien zawierać witaminy C i K, a także wyciągi z arniki, kasztanowca i miłorzębu japońskiego. Jak aplikować krem, żeby złagodzić opuchliznę i cienie? Opuszkami palców wklep produkt nad łukiem brwiowym i w odległości około 2 cm od dolnej powieki. Przyda się też krótki masaż, który poprawi krążenie krwi.
Korektor na cienie pod oczami
Mimo że nie usunie cieni pod oczami, to może je skutecznie zamaskować. Mówię oczywiście o korektorze. Ten, który ukryje mankamenty, powinien: mieć półpłynną formułę, która nie pozostawi smug w zagłębieniach wokół oczu; być aplikowany za pomocą gąbeczki lub pędzelka; mieć odcień o jeden ton jaśniejszy od podkładu; dobrze się wchłonąć zanim naniesiesz kolejne kosmetyki. Nie stosuj korektorów rozświetlających, bo mogą uwypuklić opuchliznę i worki pod oczami.
Dodaj komentarz