Krem pod oczy – czy tylko dla dojrzałej skóry?

Przyznajcie się – czy często myślicie o swojej skórze pod oczami?

Te z was, które nie widzą jeszcze pierwszych zmarszczek, zapewne w ogóle nie zaprzątają sobie tym tematem głowy. Te, których skóra jest nieco bardziej dojrzała sięgają po jakiś krem lub co jakiś czas nakładają na skórę pod oczami żelowe płatki, aby uniknąć cieni i okiełznać zwiotczenia. Dopiero, gdy pod oczami pojawia się siateczka zmarszczek w panice zaczynamy szukać złotego środka, cudownego kremu, który natychmiast (najlepiej już po pierwszej aplikacji) rozprawi się z „tymi bruzdami”.

Niepokojący jest fakt, że proces pojawiania się pierwszych zmarszczek pod oczami można opóźnić – im mniej wagi przykładamy do pielęgnacji tej strefy twarzy, tym szybciej zaczyna się ona buntować, marszczyć i wiotczeć.

Bywa, że kobiety mające 40 lat mają mniej zmarszczek niż ich o 10 lat młodsze koleżanki. Jak to się dzieje? Genetyka? Na pewno geny mają wpływ na starzenie się naszego organizmu, ale odpowiednia pielęgnacja odgrywa równie dużą rolę w powstawaniu zmarszczek.

Kiedy zatem najlepiej sięgać po krem pod oczy?

Ponieważ skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia (jest to czas, kiedy rozpoczyna się proces zanikania i osłabienia włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej napięcie). Z tego względu już 25-latki powinny zainteresować się pielęgnacją skóry pod oczami i wspierać naturalne procesy zachodzące w organizmie. Obecnie panuje pogląd, ze już 20-letnia skóra może potrzebować kosmetyków pod oczy, jeśli jest nadmiernie narażona na niszczenie (np. z powodu palącego słońca, klimatyzacji, mrozu lub innych niekorzystnych czynników). Pamiętajcie tez, ze palenie papierosów bardzo przyczynia się do powstawania zmarszczek. Oczywiście młode kobiety powinny sięgać po nieco inne kremy, o odmiennym składzie od tych dla dojrzałej skóry. Im młodsza skóra, tym mniejsze ma potrzeby. W każdym wieku należy pamiętać o nawilżaniu, dlatego krem pod oczy powinien być w głównej mierze nawilżający. Warto pamiętać również o tym, że częste stosowanie korektorów pod oczy może wysuszać i „męczyć” delikatną skórę. Jeśli czujecie, ze wasza skóra pod oczami – mimo młodego wieku – wymaga uwagi, nie wahajcie się i kupcie dobry, delikatny krem nawilżający. Dojrzalsza skóra z ulgą powita krem o działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym. Dobrą opcja jest aplikowanie pod oczy naturalnych olejków o działaniu higroskopijnym i przeciwzmarszczkowym, np. oleju arganowego lub z pestek malin.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares