Olejowanie ciała. Jak robię i jakich kosmetyków używam?

olejek winogronowy

Witajcie dziewczyny!

Olejowanie włosów stało się ostatnio prawdziwym hitem. Polecają je wszystkie włosomaniaczki, piszą o tym wszystkie portale urodowe, jest cała masa filmików na ten temat. A co z olejowaniem ciała? Czy wiecie, jak to robić i jakich kosmetyków używać? Sprawdźcie, jak ja to robię i jak wygląda moja skóra dzięki olejkom.

Czym są olejki?

Zacznijmy jednak zupełnie od czegoś innego. Czy wiecie, czym są olejki? To substancje o stałym lub ciekłym stopniu skupienia, nierozpuszczalne w wodzie. Dzielą się na trzy kategorie: schnące, nieschnące i półschnące. Ze względu na pochodzenie i skład wyróżniamy takie oto olejki: mineralne, roślinne, zwierzęce i syntetyczne. W pielęgnacji skóry wykorzystuje się głównie olejki roślinne. Mają działanie natłuszczające i zatrzymujące wodę w skórze. Niektóre olejki wykazują podobieństwo w budowie cząsteczkowej do budowy ludzkiej skóry. Dzięki temu są doskonale tolerowane przez skórę i o wiele lepiej ją pielęgnują.

Olejki rafinowane vs olejki nierafinowane

Olejki rafinowane to nic innego jak naturalne olejki oczyszczone za pomocą wysokiej temperatury lub chemicznych substancji. W obróbce zyskują odpowiedni smak, zapach i klarowność. Niestety podczas rafinacji w olejku wytwarzają się substancje, które mogą szkodzić skórze, a nawet całemu organizmowi. Olejki nierafinowane są wytłaczane w prasach, a cały proces odbywa się przy temperaturze 70ºC. Następnie olejki są przecedzane, by usunąć wszystkie roślinne zanieczyszczenia. Mają mętną konsystencję, naturalny smak i zapach. Są bogate w witaminy i mikroelementy w przeciwieństwie do olejków rafinowanych.

Jakich olejków używam do pielęgnacji ciała?

Moimi ulubionymi są olejki bogate w witaminy A, D, E i B, czyli: olejek z pestek winogron, olejek migdałowy i olejek z pestek malin. Stosuję także olejki nawilżające. Są to: oliwa z oliwek, olejek słonecznikowy i olejek z pestek arbuza. Oczywiście w mojej pielęgnacji nie mogło zabraknąć olejków przeciwzmarszczkowych, regenerujących i antybakteryjnych. Mówię tu o olejkach: arganowym, jojoba, makadamia, rycynowym i z drzewka herbacianego.

Jak robię olejowanie ciała?

Olejowanie ciała robię raz w tygodniu, po kąpieli, peelingu i depilacji. W dłoniach rozgrzewam niewielką ilość olejku i nakładam kolejno na nogi, dłonie, dolną i górną część tułowia. Podczas zabiegu wykonuję masaż, który dodatkowo przyspiesza wchłanianie odżywczych składników, poprawia krążenie krwi i relaksuje. Dzięki olejowaniu moja skóra stała się elastyczna, promienna i jędrna. Olejowanie ciała jest naprawdę super! Gorąco polecam!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares