Arganowy szampon micelarny Nanoil. TAK czy NIE?

szampon olej arganowy

Czy masz swój ulubiony szampon?

Dla wielu kobiet odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zdarza się, że kupimy jakiś szampon i przez pierwsze tygodnie jest naprawdę ok. Po czasie zaczyna jednak przesuszać lub usztywniać włosy. Szukamy więc dalej.

Olej arganowy i micele – składniki, które czynią szampon lepszym

Jedną z opcji jest szampon do włosów z olejem arganowym. Kupujemy go, bo popularność tego olejku daje poczucie tego, że zadbamy o swoje włosy jak najlepiej. Niestety wiele szamponów zawiera albo śladowe ilości oleju arganowego lub olejek niskiej jakości, rafinowany, nie tłoczony na zimno.

Drugim rozwiązaniem jest micelarny szampon do włosów. Pojawia się nadzieja na sukces, bo przecież te magiczne micele mają oczyszczać kilka razy skuteczniej niż zwykły szampon. To się jednak również nie sprawdza, bo micelarna formuła jest często tylko chwytem reklamowym.

A gdyby tak… połączyć jedno z drugim?

To rozwiązanie, to szampon micelarny z olejem arganowym Nanoil, o którym chcę opowiedzieć w tym wpisie. Połączenie dwóch całkiem dobrych koncepcji w harmonijną całość, dzięki której mamy możliwość dbać o włosy na 100%.

Jakie składniki zawiera i jak działa Nanoil Argan Micellar Shampoo?

Szampon, który oczyszcza lepiej i pielęgnuje włosy podczas mycia to właśnie Nanoil Argan Micellar Shampoo, czyli jeden z czterech szamponów micelarnych sprzedawanych pod szyldem tej marki.

W jego składzie królują: olej arganowy oraz tzw. micele. Pierwszy wymieniony składnik jest pewnie wszystkim doskonale znany – to król wśród olejków, doskonale pielęgnujący, regenerujący i ochraniający włosy (przed słońcem, przed temperaturą, przed toksynami). Druga część duetu to cząsteczki, które wyłapują zanieczyszczenia i usuwają je z włosów oraz skóry głowy skuteczniej niż standardowe substancje myjące.

Oprócz tego Nanoil Argan Micellar Shampoo zawiera substancje takie jak: guma z drzewa tara, olej rycynowy i serycyna – dzięki nim mycie włosów wchodzi na zupełnie nowy poziom, a szampon:

 • szybki oczyszcza włosy i skórę głowy,
 • minimalizuje podrażnienia,
 • zachowuje świeżość włosów na dłużej,
 • zapobiega przesuszaniu się włosów po myciu,
 • ogranicza plątanie się i puszenie włosów,
 • dba o zdrowie i podkreśla piękny wygląd włosów,
 • przygotowuje je na dalszą pielęgnację.
nanoil szampon z olejkiem arganowym

Recenzja micelarnego szamponu z olejem arganowym Nanoil. Jestem na TAK!

Możecie myśleć, że szampon jest nieistotny. Możecie dalej korzystać z pierwszych lepszych produktów i narzekać, że macie przesuszone włosy. Możecie stosować nadal ten sam szampon i nie zrobić nic, żeby ograniczyć puszenie się swoich włosów. Wasz wybór.

Ale możecie też zadbać o swoje włosy już na etapie mycia, wybierając szampon z olejem arganowym i micelami od Nanoil. To prawdziwy strzał w 10!

 1. To uniwersalny szampon, co oznacza, że sprawdzi się na każdym typie włosów – niezależnie, czy są bardzo zniszczone, czy tylko lekko przesuszone, czy może nie masz z nimi żadnych problemów, ale po prostu szukasz czegoś, czym umyjesz je skutecznie, dbając o nie jednocześnie.
 2. To wydajny szampon, którego użyjesz naprawdę niewiele, żeby skutecznie oczyścić włosy pianą kryjącą w sobie tysiące micelarnym cząsteczek – dzięki temu nie tylko można być eko, ale też oszczędzać na kosmetykach, bo szampon kupujemy rzadziej i stosujemy dłużej.
 3. To szampon, który pielęgnuje, czyli coś naprawdę innowacyjnego – do tej pory mało która marka zwracała uwagę na to, że już na etapie oczyszczania możemy zrobić coś dobrego dla włosów, zadbać o ich nawilżenie, odżywić, wzmocnić lub ochronić przed tym, co może im zaszkodzić.
 4. To najlepszy szampon, jaki miałam okazję testować i który na pewno kupię jeszcze niejednokrotnie, bo doskonale oczyszcza i dba o moje włosy oraz skórę głowy – delikatnie się pieni, łatwo spłukujemy, ma piękny zapach i otacza włosy troską, która można poczuć.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.nanoil.pl

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis
0 shares