5 sposobów na lepsze działanie każdej maski

Hej!

Dziś przychodzę do Was z 5 prostymi sposobami na ulepszenie Waszych masek. Efekt po zastosowaniu tego samego produkty, może różnić się w zależności od sposobu w jaki go zaaplikujemy, ile potrzymamy go na włosach i jakiej ilości użyjemy. Oto moje sztuczki jak sprawić, by każda maska działała jeszcze lepiej. Zapraszam! 🙂

Dokładnie wczesuj maskę 

Przy każdej aplikacji maski na włosy, wczes odżywkę bądź maskę, aby pokryła każdy kosmyk. Równomiernie rozprowadzona zadziała dużo lepiej, niż nałożona palcami. Użyj do tego płaskiej szczotki typu paddle brush lub grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Pamiętaj! Bądź przy tym delikatna – mokre włosy, o wiele bardziej niż suche, narażone są na zniszczenia.

Nakładaj kosmetyk na wilgotne włosy

Jeśli stosujesz maskę po myciu, zadbaj o to, by nakładać ją na odsączone z wody pasma. Nadmiar wody niepotrzebnie rozrzedzi maskę i osłabi jej działanie. Odsącz włosy za pomocą miękkiego ręcznika z mikrofibry, który ich nie uszkodzi. Dzięki temu kosmetyk nie spłynie. Unikaj pocierania włosów szorstkim ręcznikiem i wykręcania dłońmi.

Wykonaj kompres 

Kompresy na włosy mają za zadanie odpowiednio podwyższyć temperaturę włosa i rozchylić jego łuski. Dzięki temu, wartościowe składniki zawarte w masce, wnikną w głąb włosa mocno go odżywiając. Kompres możesz wykonać za pomocą turbanu z mikrofibry, foliowego czepka lub bawełnianej koszulki. Dla lepszego efektu, możesz dodatkowo podgrzać je w mikrofali (uważaj na czepki wykonane z plastiku!).

Nie żałuj sobie maski

W zależności od długości i gęstości włosów, nałóż na nie odpowiednią ilość kosmetyku. Jak określić jaka ilość jest wystarczająca? Próbuj! Sprawdź jaka “porcja” produktu nie obciąża włosów – nie stają się oklapnięte i strączkujące. Niektóre produkty działają świetnie nawet w małej ilości, a innych będziesz musiała użyć nieco więcej. Warto zaznaczyć, że maski mają gęstszą i bardziej zbitą konsystencją niż odżywki – trudniej się rozprowadzają, ale mają bogatsze i wydajniejsze formuły.

Odczekaj dłuższą chwilę

Nie każdy kosmetyk zadziała ekspresowo. Są maski, które potrzebują nawet 30 minut, by włosy je “przyjęły”. Oczywiście znajdziesz i takie, które wystarczy potrzymać na włosach kilka minut, jednak ograniczysz w ten sposób ich działanie i wnikanie cennych składników w strukturę włosa. Najlepiej przestrzegać tego, co napisane jest na opakowaniu – jaki czas trzymania maski na włosach zaleca producent.

Wiedziałyście, że te niepozorne czynności robią aż taką różnicę? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach! 🙂

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis
0 shares