Czy warto stosować kosmetyki naturalne? Podpowiadam

Dziewczyny!

Moda na kosmetyki naturalne trwa i bardzo mnie to cieszy, bo niewątpliwie mają wiele zalet. Nie ma tu szkodliwych składników, więc cera może oddychać i odpłaca się swoim pięknem. Zastanawiacie się nad zmianą nawyków pielęgnacyjnych na naturalne? Podpowiem Wam, jak to zrobić.

AZS (atopowe zapalenie skóry), łuszczyca, trądzik… za tym wszystkim może stać źle dobrana pielęgnacja. Stosujecie chemiczne kosmetyki? Mają negatywny wpływ na zdrowie i wygląd skóry. To może być główny powód, dzięki któremu warto sięgnąć po naturalne kosmetyki.

Naturalne kosmetyki, czyli jakie?

Co to znaczy, że kosmetyk jest naturalny? Jak go rozpoznać? Za kosmetyk naturalny uważa się produkt, który ma co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego. Czasem zawierają składniki pochodzenia syntetycznego, ale tylko wtedy, gdy jest to uzasadnione, np. nie mają swoich naturalnych odpowiedników.

Jak powstają kosmetyki naturalne?

Wytwarza się je z certyfikowanych surowców organicznych i wyselekcjonowanych składników. Jeżeli występują syntetyczne substancje, to tylko w konkretnym celu. Nie ma tu szkodliwych parabenów, alkoholi czy syntetyków, które zakłócają działanie substancji od matki natury.

Kosmetyki naturalne, czyli sposób na piękną cerę

Odkąd stosuję naturalną pielęgnację, moja cera jest młoda, piękna i pełna witalności. Po to właśnie zostały stworzone – by wspierać wszystkie funkcje skóry. To najlepsza pielęgnacja, jaka istnieje, bo niesie ze sobą wiele korzyści.

To, że kosmetyk jest naturalny, nie musi oczywiście oznaczać, że nas nie uczuli. Możemy mieć alergię na wiele naturalnych składników, jak np. cytrusy, trawy czy miód. Dlatego nie zawsze naturalny produkt może dobrze działać na cerę, choć ryzyko jest niewielkie. Najczęściej jednak zdarza się reakcja skórna na preparaty pochodzenia syntetycznego, a to o czymś świadczy.

Największa zaleta kosmetyków naturalnych…

…to oczywiście krótki, prosty skład, bez zbędnych substancji. Jest przemyślany, umiejętnie dobrany. Im mniej składników jest w danym kosmetyku, tym lepiej dla naszej skóry. Przed zakupem zawsze sprawdzam, jaki skład ma krem czy balsam, nawet widnieje na nim napis ‘eco’. Nie chodzi bynajmniej tylko o kremy, lecz także kosmetyki do makijażu, włosów czy ciała.

Kosmetyki naturalne stworzone są z myślą o środowisku. Ekologiczne preparaty stosujemy w szacunku dla natury. Zdecydowanie zmierza to w dobrym kierunku. Stan naszej skóry nie poprawi się od razu, lecz po pewnym czasie regularnego stosowania. Na pewno zauważycie dużą różnicę.

A czy Wy stosujecie naturalne kosmetyki? Jak się u Was sprawdzają?

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis
0 shares