Jak szczotkuję moje włosy? Najlepsze techniki, grzebienie i szczotki, kosmetyki ułatwiające rozczesywanie pasemek

Jak szczotkować włosy?

Cześć!

Pewnie wiele z was myśli, że szczotkowanie włosów to przyjemna i prosta sprawa. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Jeżeli już podczas rozczesywania chcesz zadbać o pasemka, to zastosuj odpowiednią technikę, kosmetyki i akcesoria do rozczesywania włosów. Jak robię to ja? Przeczytaj mój wpis i wszystkiego się dowiesz.

W jaki sposób czesać włosy?

Podstawową zasadą czesania włosów jest delikatność. Natomiast to, jaką metodę zastosujemy zależy od okoliczności czesania i rodzaju włosa. Pasemka najłatwiej jest rozczesać po zastosowaniu odżywki, która wygładzi spuszone, kręcone lub wysokoporowate włosy; z włosami niskoporowatymi, ciężkimi i prostymi nie ma tyle kłopotów.

Szczotkować na sucho czy na mokro?

A może i tak, i tak? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mokre włosy można czesać po umyciu (dobrze jednak, żeby trochę podeschły), a suche szczotkuje się każdego ranka. Jeżeli masz kłopot z rozplątaniem suchych lub mokrych pasemek, to zastosuj odżywkę lub specjalny produkt, który ułatwi ci to zadanie. Poza tym szczotkowanie suchych lub mokrych włosów poprawia krążenie w skórze głowy i jest pomocne przy rozprowadzeniu preparatów nakładanych na pasemka.

Czym czesać włosy?

Najlepszym akcesorium do szczotkowania włosów są szczotki i grzebienie wykonane z naturalnych materiałów: włosia dzika, kości lub szylkretu. Dzięki zastosowaniu takich materiałów będziecie miały pewność, że wasze włosy nie ulegną zniszczeniu. Ważne jest również to, żeby o takie gadżety odpowiednio dbać: oczyszczać z łupieżu, połamanych włosów i resztek kosmetyków do stylizacji.

Szczotkowanie włosów po odżywce lub masce

Nałożenie maski lub odżywki na umyte i odsączone z wody włosy ułatwia szczotkowanie. Tak samo działa kosmetyk, który aplikuje się na suche pasemka na przykład po wysuszeniu. Składniki zawarte w takich produktach pokrywają pasemka emolientową powłoczką, która zapewnia szczotce lub grzebieniowi poślizg, a włosom blask, wygładzenie i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak często i jak długo szczotkować włosy?

Włosy należy szczotkować rankiem i przed snem, przed myciem głowy i po nim, a także wtedy, gdy wydają się być splątane, np. po silnym wietrze, podczas którego ich nie związałaś. Nie ma określonego czasu rozczesywania pasemek. Ważne jest natomiast, żeby nie pozostawić na nich żadnego kołtuna i poplątanych kosmyków.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares