Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Cześć, dziewczyny!

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie zawarte w tytule. Marzymy o prostych, zdrowych włosach, a prostownica je niszczy. Istnieją jednak mniej inwazyjne sposoby. 

Niewątpliwie użycie prostownicy to najlepszy sposób na wygładzenie włosów. Jednak jej regularne lub nieumiejętne stosowanie może im jedynie zaszkodzić. Staną się przesuszone i przepalone. Trudno w to uwierzyć, ale niejednokrotnie spotkałam się z tym, że dziewczyny prostują jeszcze mokre włosy. Absolutnie nie wolno tego robić! To wyłącznie je spali. Jeżeli już musisz używać prostownicy, to wyłącznie na suchych włosach i z użyciem środków termoochronnych.

Domowe sposoby na prostowanie włosów

Zapuść włosy

Może to brzmi banalnie, ale dłuższe włosy są cięższe, przez co trudniej się kręcą i nie unoszą.

Rozprowadź preparat prostujący 

A po jego rozprowadzeniu wysusz włosy w odpowiedni sposób. Jak to robić prawidłowo? Susz włosy od góry do dołu, jednocześnie przeczesując je szczotką lub grzebieniem. W tym celu używaj zimnego strumienia powietrza.

Nafta kosmetyczna

To skuteczny sposób. Poza tym, że skutecznie odżywia skórę głowy i włosów, znacznie ułatwia prostowanie. Wetrzyj ją we włosy, a po godzinie umyj je szamponem i dokładnie spłucz.

Kisiel

Łyżkę mąki ziemniaczanej rozprowadź w szklance zimnej wody, po czym przelej do 3 litrów zagotowanej i energicznie mieszaj, aby nie powstały grudki. Kisiel ma działanie podobne do silikonów. Wypłucz włosy w mieszaninie, po czym dokładnie spłucz czystą wodą.

Szałwia

Trzy torebki szałwii zaparz w litrze wody, a po przestygnięciu wypłucz włosy naparem. Rozczesz je, a następnie susz sposobem, który opisałam wcześniej. Dodatkowo szałwia delikatnie przyciemni Twoje włosy.

Oleje

Aromatyczne oleje, np. migdałowy, kokosowy lub oliwa z oliwek sprawdzą się doskonale, jeżeli chcesz uzyskać gładkie, proste włosy. Wybrany olej podgrzej w garnku, a następnie rozprowadź go na skórze głowy i włosach. Masuj głowę, po czym rozczesz włosy grubym grzebieniem, aby olej wchłonął się w całą długość włosów. Następnie zawiń włosy w ręcznik, a po 30. minutach umyj włosy delikatnym szamponem.

Ocet jabłkowy

Przygotuj płukankę. Dwie łyżki octu zmieszaj z wodą, a następnie płucz nią już umyte włosy. Pozwól włosom wyschnąć samodzielnie. Nie musisz martwić się zapachem, ponieważ ocet jabłkowy bardzo szybko wietrzeje.

Prostowanie za pomocą szczotki

Wiele kobiet prostuje włosy za pomocą okrągłej szczotki. Ja też do nich należę. Jak to zrobić? Ja po prostu spinam włosy na czubku głowy i wysuwam pasma, modelując je suszarką i szczotką. Przed całą procedurą nakładam na włosy preparat wygładzający i prostujący włosy. Po zakończeniu utrwalam je lakierem. To, przez jaki czas efekt będzie się utrzymywał, zależy od kondycji włosów. W moim przypadku jest to zazwyczaj kilka godzin, więc jestem zadowolona z tego sposobu.

Dzięki tym sposobom Twoje włosy na pewno będą wygładzone i znacznie prostsze niż wcześniej. Doskonale się sprawdzą, gdy masz dość używania prostownicy i wysokiej temperatury. Napisz w komentarzu, jaka jest Twoja ulubiona metoda.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares