Moja nocna pielęgnacja cery. Jak to wygląda?

Dziewczyny,

Podczas snu nasza skóra intensywnie się regeneruje. Dlatego warto jak najskuteczniej wykorzystać ten moment. Jeżeli nie wiecie jak, to przygotowałam dla Was krótki poradnik. Jak zadbać o skórę wieczorem, by rano była piękna, gładka i pełna witalności?

My wypoczywamy, nasza skóra wypoczywa. Podpowiem Wam, jak ją pielęgnować przed snem, więc o nic się nie martwcie! 😉

1. NOCNA PIELĘGNACJA CERY – DEMAKIJAŻ

Demakijaż to podstawa pięknej skóry. Dokładne zmycie makijażu jest pielęgnacyjną podstawą. Chodzenie spać z podkładem na twarzy i maskarą na rzęsach to największy grzech i zaniedbanie w stosunku do naszej skóry.

Spanie w makijażu zabiera skórze oddech. W przykrytej nadmiarem sebum, kosmetykami, zanieczyszczeniami, bakteriami i toksynami skórze, nie może zajść prawidłowa wymiana tlenowa. Najważniejszą sprawą jest dokładne oczyszczenie skóry.

Najlepszymi produktami do makijażu są oczywiście powszechnie znane i ogólnodostępne płyny micelarne, a także olejki, których nieustannie używam. Metoda OCM jest według mnie najlepsza, bo tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach. Olejki są naturalne, bez silikonów i parabenów, a naturalna pielęgnacja dobrze robi naszej buzi, uwierzcie mi.

2. NOCNA PIELĘGNACJA CERY – OCZYSZCZANIE

Płyny micelarne radzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami, jednak sam płyn micelarny nie wystarczy, aby dokładnie oczyścić skórę.

Po dokładnym zmyciu kosmetyków i zanieczyszczeń, jeszcze raz oczyszczamy skórę żelem lub pianką do mycia twarzy. Ważne, aby skład był jak najbardziej naturalny. Wiele produktów do demakijażu pozostawia na skórze tłustą warstwę, dlatego należy oczyszczać cerę wieloetapowo. Wtedy mamy pewność, że nie ma na skórze żadnych zanieczyszczeń i nieprzyjemnego filmu.

3. NOCNA PIELĘGNACJA SKÓRY – TONIZOWANIE

Tonik jest bardzo istotnym elementem w pielęgnacji skóry, ponieważ utrzymuje jej prawidłowy poziom pH. Dzięki tonizowaniu wszystkie składniki aktywne zawarte w kremie wnikają w głąb komórek skórnych, dogłębnie je odżywiając, nawilżając i rewitalizując. Tonik świetnie przygotowuje cerę na przyjęcie serum czy kremu.

Najlepszą opcją są hydrolaty, czyli naturalne wody powstałe w wyniku destylacji roślin. Dzięki nim skóra jest mniej podatna na starzenie. Nie ma tu żadnych syntetyków, parabenów, silikonów i alkoholi. Jeżeli wolicie, możecie oczywiście użyć zwykłego toniku.

4. NOCNA PIELĘGNACJA CERY – KREM NA NOC, POD OCZY I SERUM

To główny punkt programu. Krem na noc i krem pod oczy są naprawdę istotne, aby utrzymać cerę w dobrej kondycji. Krem na noc nie wymaga filtrów ani innych składników, które zabezpieczają twarz przed niekorzystnymi wpływami środowiska, promieniowaniem UV itp.

Krem na noc naprawia i dogłębnie regeneruję skórę podczas snu. Konieczne jest, aby mieć osobny krem na noc i na dzień. Ważny jest również krem pod oczy, ponieważ skóra w tym obszarze jest wyjątkowo delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Dlatego ten sam krem do twarzy i pod oczy zwyczajnie się nie sprawdzi.

Opcjonalnie przed nałożeniem odżywczego kremu można postawić na serum lub naturalny olejek, który nawilży i zrewitalizuje skórę. Ja nigdy nie pomijam tego kroku, ponieważ uwielbiam czuć, że moja twarz wygląda pięknie i młodo o poranku.

To moje sposoby na utrzymanie cery w doskonałej kondycji. Wieczorna pielęgnacja jest bardzo istotna. Wtedy rano budzimy się bez worów pod oczami, wyglądamy zdrowo, a cera nie starzeje się tak szybko.

Powodzenia! 😉 To naprawdę proste, jeżeli nabierzecie odpowiednich nawyków.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis
0 shares