Moje sposoby na pękające pięty. Jak poradziłam sobie z problemem?

Cześć!

Poruszę dziś problem, który dotyczy wielu z nas, czyli… porozmawiamy o pękającej skórze pięt. To temat nieczęsto poruszany, mimo że tak powszechny. Lepiej pisać o włosach czy paznokciach, niż o uciążliwej, twardej, pękającej skórze, prawda? A ja miałam taki problem i, na szczęście, poradziłam sobie z nim doskonale.

Mam nadzieję, że wpis okaże się przydatny również dla Was. Postawiłam na proste sposoby, które okazały się najlepsze. Znam kilka metod, jak pozbyć się szorstkiej skóry. I od razu powiem – jeżeli Wam się podobało, koniecznie zostawcie po sobie komentarz. Wtedy będę wiedziała, że nie pisałam na marne 🙂

Powszechny problem pękających pięt

Wielu osób dotyka tak przypadłość. Nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn. Faceci zazwyczaj niewiele sobie z tego robią, ale my, kobiety, chcemy mieć zadbane, miękkie, gładkie stopy. Zależy nam na tym. Trudno zahamować pękanie pięt, jeżeli nie zadziałamy kompleksowo.

Z tym problemem trzeba walczyć. To nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz może być oznaką poważnej choroby. A ze względów estetycznych pękające pięty nie prezentują się dobrze w letnich sandałkach. Obolałe, szorstkie pięty sprawiają, że nie czujemy się komfortowo. Ani psychicznie, ani fizycznie. W gorszych przypadkach pojawiają się nawet rany. Apeluję więc: dbajmy o pięty!

Dlaczego pięty pękają?

Zanim przetestujemy najlepsze sposoby na pękające pięty, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: „dlaczego pięty pękają?”. Jakie są w ogóle przyczyny tego uciążliwego problemu? Nie wyeliminujemy go, zanim się nie dowiemy.

Najczęstsze przyczyny pękania pięt, to:

  • niedobory witaminy A,
  • przesuszenie na stopach,
  • źle dobrane buty,
  • nadwaga,
  • zbyt długie stanie, co obciąża pięty,
  • genetyka.

Jak zmniejszyć problem pękających pięt?

Jest wiele sposobów na zmiękczenie szorstkiej skóry. A u mnie sprawdziło się kilka i to właśnie o nich Wam opowiem. Najłatwiej zacząć od znalezienia przyczyny, którą później o wiele łatwiej jest wyeliminować.

1. Przede wszystkim: nawilżanie

Każda skóra potrzebuje nawilżania, a w szczególności sucha skóra pięt. Dobry krem do stóp, np. z dużą zawartością mocznika, to silny humektant, który powinien rozwiązać problem. Warto pamiętać także o nawilżaniu organizmu od środka, czyli piciu wystarczającej ilości wody każdego dnia. To ma ogromne znaczenie na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Jeżeli nie wierzycie, przekonajcie się same, a efekty pojawią się szybko.

2. Systematyczne złuszczanie naskórka

Czy wiecie, że wszystkie gadżety mechaniczne mogą pogorszyć problem? Mam na myśli pumeksy, tarki do pięt i inne akcesoria. Starty naskórek będzie powracał z jeszcze większą siłą. Dlatego sprawdzi się delikatny peeling do stóp albo skarpetki złuszczające, które dzięki kwasom pozbędą się zrogowaciałej skóry, a stopy lepiej przyjmą wszelkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach.

3. Kąpiele stóp, np. ziołowe, solne

To mój ulubiony sposób na pękające pięty. Na szorstką, nieładną skórę najlepiej działa moczenie stóp w soli leczniczej. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli na naszej skórze nie ma żadnych ran i stanów zapalnych. Polecam też moją kolejną, wspaniałą mieszankę, czyli zioła. Zawsze niezastąpione. Zazwyczaj mamy je w domu, więc parzymy: rumianek, siemię lniane, nagietek, liście brzozy i moczymy stopy w wystudzonym naparze.

4. Kuracja z witaminą A

Retinol jest najbardziej potrzebny pękającym piętom. Są suche i szorstkie, ponieważ brakuje im cennej witaminy A. To właśnie ona złuszcza martwy naskórek i ma silnie odmładzające właściwości. Polecam ponadto wcieranie kropli z witaminą A w pięty, co jest nadzwyczaj kojące. Po wchłonięciu kropl używamy maści z retinolem i zakładamy bawełniane skarpety. Zawsze robimy to na noc i po niedługim czasie skóra jest jak nowa.

To najlepsze sposoby na pękające pięty. Uwierzcie mi – najprostsze metody okazują się najlepsze. Dlatego stosujcie je regularnie, a będziecie mieć gładką, młodą skórę jak u niemowlęcia. Powodzenia!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis
0 shares