Najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy

Popularne zabiegi na włosy

Hej kochane<3

Dzisiejszy post kipi profesjonalizmem;)

Opowiem Wam o najpopularniejszych, profesjonalnych zabiegach na włosy. Pora już na to, ponieważ wiele z Was mnie o nie pyta.

Jaki profesjonalny zabieg na włosy jest najlepszy?

Warto robić saunę na włosy?

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Dziś odpowiadam na te i szereg innych pytań o profesjonalne zabiegi na włosy.

Zapraszam!

Zdarza się, że włosy wymęczone po zimie lub lecie, lub po przebytym stresie/chorobach/zażywanych lekach/radykalnej diecie bardzo słabną i żaden kosmetyk nie działa tak szybko, jakbyśmy chciały. Wiele kobiet zaczyna myśleć wówczas o wybraniu się do salonu zwłaszcza, jeśli szykuje im się w najbliższym czasie jakieś ważne wydarzenie.

Oto najlepsze i najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy
Sauna parowa na włosy

To zabieg, który wykorzystuje parę wodną, aby nawilżyć i odżywić włosy. Saunę włosów rozpoczyna się myciem włosów, które otwiera ich łuski. Następnie na włosy nakładana jest wybrana maska albo ampułka, dostosowana oczywiście do rodzaju i potrzeb włosów. Następnie fryzjer poprosi Was o zajęcie miejsca pod specjalną kopulą, która wytwarza parę wodną. Panuje tam temp. 40 stopni Celsjusza. W cieple zwiększa się chłonność Waszych pasm, a ampułka/maska mają swobodę działania. Sauna na włosy ma ponadto działanie bakteriobójcze, oczyszcza włosy i skórę głowy z toksyn i poprawia ukrwienie skóry głowy. Ostatni etap polega na tym, ze fryzjer zamyka łuski włosów (płucze je zimną wodą). Sauna na włosy to zabieg, który trwa około 40 minut. Przy wyjątkowo zniszczonych włosach jeden zabieg niestety nie wystarczy: w takim przypadku sauna na włosy powinna być wykonana 4-5 razy.

Keratynowe prostowanie włosów

Polecane jest tym z Was, które mają włosy zniszczone, puszące się i niezdyscyplinowane. Można je robić na rozjaśniane lub farbowane włosy, lecz nie zaleca się na włosy kręcone (chyba, że po prostu marzycie o prostych pasmach: keratynowe prostowanie włosów po prostu bardzo ej prostuje). Sekret keratyny polega na tym, że po prostu jest ona naturalnym budulcem naszych włosów. Gdy dostarczamy jej pasmom podczas keratynowego zabiegu – wbudowuje się ona w strukturę każdego włosa, wzmacnia, rekonstruuje ubytki i wygładza oraz doskonale nabłyszcza. Zabieg jest prosty: keratynę nakłada się na włosy i prostuje się je w wysokiej (220 stopni Celsjusza!) temperaturze. Keratyna trwale wnika w strukturę Waszych pasm. Efekt utrzymuje się nawet do 5 miesięcy. Pamiętajcie tylko, żeby przez 2-3 dni nie myc ani nie związywać i nie spinać włosów.

Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak

To wieloetapowy zabieg. Najpierw oczyszcza się dogłębnie włosy, a następnie wzmacnia pasma nie jednym, ale kilkoma preparatami nakładanymi kolejno na włosy. Przebiega on tak:

  • fryzjer oczyszcza Wam włosy specjalnym szamponem;
  • następnie an Waszych pasmach ląduje odżywka przywracająca skórze odpowiednie pH i wygładza włosy;
  • trzeci etap to odbudowa struktur we wnętrzu włosa za pomocą 19 (nie byle co…) aminokwasów;
  • ostatni 4 etap to nawilżanie włosów a pomocą specjalnej odżywki, która nie tylko nabłyszcza włosy ale również zamyka ich łuski.

Cały zabieg trwa 30-40 minut. Rekonstrukcja włosów to doskonały pomysł, jeśli zamierzacie później farbować włosy lub rozjaśniać pasma.

Zabieg z podczerwienią na włosy

Pielęgnica to nie nazwa jakiejś używanej przez Prasłowian rośliny, lecz … specjalnej prostownicy, która emituje ultradźwięki i podczerwień. Wszystko po to, aby wytworzyć we wnętrzu Waszych pasm nowe połączenia aminokwasów i wzmocnić ich strukturę. Pielęgnica nawilża włosy i nagrzewa wyłącznie wnętrze włosów, nie naruszając i nie wysuszając jego zewnętrznych struktur. Cały zabieg trwa około 40 min.

Botoks na włosy

Nazwa zabiegu brzmi groźnie,ale spokojnie, nie będzie żadnego ostrzykiwania skóry głowy. Zabieg botoksu na włosy polega na tym, że najpierw są one oczyszczone specjalnym szamponem, a następnie fryzjer aplikuje na nie serum (tu analogia do botoksu: odżywka rozprowadzana jest na całej długości włosów za pomocą strzykawki). Co znajduje się w strzykawce? Są to cząsteczki które tworzą w Waszych włosach nowe połączenia aminokwasów i spajają je z keratyną. Po „ostrzykiwaniu” włosów fryzjer nałoży Wam maskę, która zamyka łuski włosa. Takie zabieg na włosy trwa około 40 minut.

Olejowanie włosów

pewnie jesteście zdziwione, ze zabieg, który możecie zrobić z powodzeniem w domowym zaciszu widnieje na liście profesjonalnych zabiegów. Okazuje się, ze olejowanie włosów jest wpisane w jedne z najlepszych profesjonalnych zabiegów, a w krajach orientu wykonuje się je w salonach fryzjerskich. Olejowanie włosów u fryzjera może wyglądać nieco inaczej, ponieważ fryzjer najpierw dokładnie oczyszcza Wam włosy i skórę głowy przy użyciu specjalistycznego preparatu (sprawia to, ze łuski włosów rozchylają się lekko i pasma mają większą chłonność), a następnie – po nałożeniu oleju – ogrzewa głowę w specjalnej, znanej wszystkim suszarce emitującym wysoką temperaturę. Takie olejowanie włosów z pewnością jest o wiele skuteczniejsze plus – mamy pewność ze olejki użyte do olejowania są z najwyższej półki.

Pamiętajcie, ze zabieg olejowania włosów – mimo iż daje natychmiastowe efektów postaci miękkich i lśniących włosów – powinien być wykonywany regularnie, aby maksymalnie poprawić kondycje pasm. Można to robić w domu wybierając najlepsze mieszanki olejków, zgodne z porowatością Waszych włosów.

To najlepsze i najpopularniejsze profesjonalne zabiegi na włosy, które można sobie zafundować niemal w każdym salonie. Jedyne, co może być różne to (oczywiście) zastosowane kosmetyki (mogą pochodzić z różnych firm). Spodobał się wam któryś zabieg na włosy? Który i dlaczego? Napiszcie koniecznie:)

Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares