Paznokcie na medal. Jak je pielęgnować i malować?

Pielęgnacja paznokci

Cześć!

Paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Aby utrzymać je w dobrej kondycji i by cały czas pięknie wyglądały, warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Sprawdź, jak malować i pielęgnować paznokcie. Przekonaj się również, co jeść i jakie techniki manicure zastosować.

Dieta

Jeżeli chcesz mieć mocne i zdrowe paznokcie, zdrowo się odżywiaj. Jedz pokarmy bogate w witaminy, mikroelementy i kwasy tłuszczowe. Do diety włącz warzywa, owoce, ryby, nasiona, orzechy i pełnoziarniste zboża. Pij ziołowe herbatki z pokrzywy i ze skrzypu. Do diety możesz włączyć suplementy przeznaczone do pielęgnacji paznokci. Co ciekawe, niektóre produkty spożywcze idealnie nadają się do nacierania pazurków i skórek wokół nich. Są to oliwa z oliwek i oleje roślinne.

Czym malować?

Zadbane paznokcie to również pomalowane paznokcie. Jednak by ładnie wyglądały i były zdrowe, używaj lakierów dobrej jakości, za które warto zapłacić więcej. Lakiery niższej jakości będą szybko się ścierać, mogą zawierać bardziej szkodliwe związki, są słabo napigmentowane, gorzej się rozprowadzają i szybko wysychają w butelce. A czym zmywać lakier do paznokci? Ciekawym i ułatwiającym pracę gadżetem jest korektor ze zmywaczem. Usuniesz dzięki niemu lakier, którym nieopatrznie pomalowałaś skórki.

Jak malować?

Przed użyciem wstrząśnij lakier do paznokci. Jeżeli choć raz byłaś na manicure, to zapewne zauważyłaś, że przy każdym włożeniu pędzelka do butelki kosmetyczka delikatnie nią wstrząsa lub mocno przechyla. Pamiętaj też, żeby lakier nakładać cienkimi warstwami. Wysychanie zajmie mniej czasu, a ty będziesz mogła zaaplikować kolejną warstwę. Efekt na pewno będzie rewelacyjny. Aby manicure był perfekcyjny, trzeba wygodnie usiąść i oprzeć dłonie o stół. Podczas malowania ręce nie mogą drgnąć.

Jak przechowywać lakier do paznokci?

Lakiery do paznokci przechowuj w suchym i chłodnym miejscu, z daleka od źródła światła. Najlepiej schowaj je do szuflady w sypialni. Po każdym zastosowaniu zakręcaj je dokładnie i ustawiaj pionowo. Nigdy nie stosuj przeterminowanych lakierów do paznokci – mogłyby zaszkodzić płytce i skórkom.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares