Poranna pielęgnacja twarzy – gotowa do wyjścia w kilka chwil 

Hej! Mam nadzieję, że wasza poranna pielęgnacja twarzy nie sprowadza się jedynie do nałożenia kremu… Bo pewnie wiecie, że kilkuetapowa pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Dlatego dziś zdradzę wam sposób jak rano doprowadzić skórę do ładu – nawet wtedy, gdy mamy mało czasu i śpieszymy się do pracy. Zapraszam na wpis! 

1. Oczyszczanie twarzy

To ważny etap pielęgnacji, ponieważ przez noc na naszej skórze na nowo nagromadziła się warstwa sebum, pory są zatkane, a także osiadł na niej kurz (tak, wiem, że macie czysto w domach, ale jednak kurz w powietrzu jest zawsze). Z tego względu oczyszczanie twarzy jest niezwykle ważne. Dobry, delikatny żel myjący do twarzy, skomponowany z naturalnych składników jest czymś, czego wasza skóra bardzo potrzebuje o poranku. Nie wystarczy tylko przemyć jej tonikiem lub płynem micelarnym. Dobrym i delikatnym kosmetykiem oczyszczającym jest też pianka do mycia twarzy – nie tylko działa świetnie, ale jest bardzo przyjemna w użyciu – w sam raz na rano, gdy jesteś,y zaspani. Miękka, miła pianka nałożona na twarz to sama przyjemność!

2. Tonizacja twarzy

Tonik jest coraz mniej popularny, gdyż wypiera go płyn micelarny. To niedobrze, ponieważ micele tak naprawdę nie tonizują skóry, a jeśli ich nie zmyjecie, będą przyciągały brud i kurz. Dlatego tonik jest doskonałym sposobem na to, by wyciszyć skórę po myciu, przywrócić jej odpowiednie pH, zadbać o jej doskonałą kondycję. Wiele toników dodatkowo złuszcza delikatnie skórę, poprawia jej koloryt, zwiększa chłonność skóry… sami widzicie, że warto i to jak!

3. Serum do twarzy

Słuchajcie… kto z was nie stosował jeszcze serum do twarzy, ten koniecznie musi spróbować. Ten kosmetyk to sztos, dosłownie! Serum jest jednym z najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji ponieważ to waśnie ono ma FAKTYCZNY wpływ na wygląd cery, a dokładniej na POPRAWĘ wyglądu waszej cery… Serum to skondensowana dawka najlepszych składników które rewitalizują, odżywiają i pielęgnują skórę w głębszych tkankach. Krem nie ma takiej mocy wnikania w skórę, jak serum, dlatego stosujcie serum dobrane do rodzaju waszej cery.

4. Krem do twarzy

To oczywiście bardzo ważny kosmetyk. Warto wiedzieć, że np nie możecie stosować serum do twarzy bez nałożenia na nie warstwy kremu. Top właśnie krem “przytrzymuje” składniki odżywcze z serum , zapobiegając ich ucieczce przez naskórek. Krem jest dla naszej twarzy jak kołderka, która oczywiście także jest wzbogacona o składniki odżywcze – dlatego ważną sprawą jest aby dobrać krem do typu waszej cery. Pamiętajcie też, że każda skóra potrzebuje nawilżenia. Dlatego zadbajcie o to, by w waszym kremie do twarzy znalazły sie składniki, które ją nawilżą lub zapobiegną ucieczce wody przez naskórek. Dobrze też, jeśli stosujecie inny krem na dzień i inny na noc. Ten pierwszy powinien być lekki i zawierać filtr SPF. który ochroni was przed fotostarzeniem i promieniowaniem UV.

Te 4 kroki w pielęgnacji cery są w zupełności wystarczające, aby w pełni o nią zadbać 🙂 Czy tak wygląda wasz poranny rytuał? A może inaczej? Dajcie znać w komentarzu!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares