Regulacja brwi woskiem w domu i u kosmetyczki – moje doświadczenia

Regulacja brwi woskiem

Kobiety, które od dawna regulują brwi woskiem, uważają tę formę depilacji za dziecinnie prostą. Tym, które nigdy tego nie robiły, zabieg ten wydaje się niewyobrażalnie skomplikowany. Chociaż regulacja brwi woskiem nie jest formą depilacji, którą stosuję regularnie, wyrobiłam sobie zdanie na jej temat. Według mnie ten zabieg wymaga sporej precyzji i wprawy, ale nie jest niewykonalny. Na początku radzę Wam skorzystać z pomocy kosmetyczki, a dopiero potem, gdy już poczujecie się na siłach, przeprowadźcie go samodzielnie. Na czym polega regulacja brwi woskiem w domu i u kosmetyczki? Oto moje doświadczenia.

Na czym polega regulacja brwi woskiem?

Regulacja brwi woskiem polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami spod i znad łuku brwiowego. Usunięte w ten sposób brwi odrastają dopiero po około 4 tygodniach. Regulacja brwi woskiem jest skuteczniejsza niż za pomocą pęsety, ponieważ wosk usuwa nie tylko brwi, lecz także prawie niewidoczny gęsty meszek.

Regulacja brwi woskiem w domu – jak to się robi?

Regulacja brwi woskiem może odbywać się za pomocą dwóch rodzajów wosku:

  • zimnego w plastrach,
  • ciepłego o konsystencji gęstej cieczy.

Pierwsza metoda jest bardzo prosta – wystarczy, że kupicie w drogerii gotowy wosk w plastrach i potniecie go na małe, cienkie kawałki. Następnie rozgrzewacie go w dłoniach, przykładacie do owłosionej części twarzy i po chwili zrywacie zdecydowanym ruchem w kierunku pod włos.

Więcej wysiłku wymaga od nas regulacja brwi woskiem na ciepło, ponieważ musimy kontrolować temperaturę wosku – gorący może podrażnić lub poparzyć naszą skórę. Mimo to ta metoda uchodzi za skuteczniejszą, bo pod wpływem ciepła łatwiej wydostać cebulkę włosa.

Aby wykonać depilację ciepłym woskiem, najpierw go podgrzejcie. Później, za pomocą patyczka lub końcówki małej łyżeczki, rozprowadźcie go na skórze pokrytej niechcianym owłosieniem. Następnie przyłóżcie plasterek do wosku i delikatnie dociskajcie palcem na całej jego długości i szerokości. Na zakończenie oderwijcie wosk zdecydowanym ruchem w kierunku pod włos.

Regulacja brwi woskiem w domu – co potem?

Wydepilowane miejsce powinnyście posmarować oliwką łagodzącą podrażnienia bezpośrednio po regulacji. Polecam Wam oliwkę do pielęgnacji skóry niemowląt, która nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników. Ja sama takiej używam i nigdy nie miałam problemów z podrażnioną skórą.

Regulacja brwi woskiem u kosmetyczki

Na regulację brwi woskiem do kosmetyczki powinny udać się kobiety, które:

  • depilują brwi po raz pierwszy. Kosmetyczka pomoże Wam dobrać kształt brwi do twarzy i podpowie, jak samodzielnie usuwać brwi;
  • mają za sobą nieudaną depilację brwi w domu i chcą doprowadzić swoje łuki do stanu wyjściowego. Zazwyczaj dopiero po kilku wizytach pożądany kształt brwi zostanie przywrócony;
  • zostały obdarzone przez naturę bujnymi brwiami, które porastają znaczną powierzchnię powiek. Takie brwi wymagają regulacji zarówno pod, jak i nad łukiem. Jeżeli zdecydujecie się na ich samodzielną depilację, możecie wyregulować je za bardzo i w konsekwencji nadać twarzy nienaturalny wygląd;
  • chcą podążać za trendami w makijażu brwi. Profesjonalistka z łatwością wystylizuje Wasze brwi, a przy tym nie pozbawi ich naturalnego wyglądu.

Regulacja brwi woskiem – moje doświadczenia

Swoją przygodę z regulacją brwi woskiem rozpoczęłam od wizyty u kosmetyczki – uznałam, że tak będzie łatwiej. Profesjonalistka nadała moim łukom optymalny kształt i poinstruowała mnie, jak wykonywać taki zabieg w domu. Kolejne regulacje przeprowadzałam już samodzielnie. Najpierw dwukrotnie wykorzystałam zimny wosk w plastrach, ponieważ metoda z jego udziałem jest uznawana za mniej skomplikowaną. Za trzecim razem odważyłam się sięgnąć po ciepły wosk. Byłam już na tyle wprawiona, że udało mi się go prawidłowo użyć i uzyskać pożądany efekt.

Regulacja brwi woskiem rzeczywiście wymaga wprawy, dlatego polecam Wam taką kolejność, jaką ja wybrałam: najpierw wizyta u kosmetyczki, później samodzielna regulacja brwi woskiem na zimno, a ostatecznie samodzielna depilacja brwi za pomocą ciepłego wosku. Nie pokonujcie kolejnych etapów, dopóki nie będziecie czuły się na siłach. Możecie chodzić do kosmetyczki latami i nigdy nie sięgnąć po ciepły wosk; pozostańcie przy zimnym, jeżeli boicie się, że na ciepły jeszcze za wcześnie.

Polecam Wam regulację brwi woskiem, zwłaszcza ciepłym. Myślę, że daje lepsze i bardziej długotrwałe efekty niż depilacja łuków pęsetą. Umożliwia usunięcie wszystkich niechcianych włosków wraz z meszkiem, dzięki czemu łuki są bardziej wyraziste.

Regulacja brwi woskiem – kto powinien jej unikać?

Regulacji brwi woskiem muszą unikać te z Was, które są uczulone na wosk. Inne przeciwwskazania to choroby skóry i bliskie sąsiedztwo blizn. Także skóra opalona lub podrażniona słońcem nie powinna być wystawiana na działanie wosku.

Jakie są Wasze doświadczenia z regulacją brwi woskiem? Robicie to samodzielnie czy korzystacie z fachowej pomocy? Macie jakieś rady dla początkujących? Dajcie znać w komentarzach!

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares