Depilacja laserowa i wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Depilacja laserowa

Cześć!

Gładka skóra bez nawet najmniejszego włoska… Każdy chciałby taką mieć. Jeżeli tradycyjne metody usuwania niechcianego owłosienia cię nie satysfakcjonują, to być może powinnaś wypróbować depilację laserową. Kiedy najlepiej ją wykonać, jakie efekty daje i jak dbać o skórę po zabiegu?

Jaka pora roku jest najlepsza na depilację laserową?

Depilacji laserowej najlepiej poddać się późną jesienią lub zimą. Dlaczego? W grę wchodzi promieniowanie słoneczne i to, co może zrobić na skórze potraktowanej światłem lasera. Otóż opalona skóra gorzej reaguje na wiązkę światła i zamiast trafić do mieszka włosowego, rozproszy się na powierzchni ciała. Skutek? Włoski pozostaną nietknięte, a na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Jesienią i zimą takiego ryzyka praktycznie nie ma. Promieniowanie słoneczne jest znikome i nie wpłynie znacząco na kondycję skóry.

Depilacja laserowa – efekty

Taki rodzaj usuwania owłosienia daje o wiele lepsze efekty niż tradycyjne metody depilacji (maszynki, wosk, nitkowanie). Jak działa laser? Światło emitowane przez urządzenie wnika do mieszków włosowych, uszkadzając cebulkę, z której normalnie wyrósłby włosek. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka, czasem kilkanaście miesięcy. Dla uzyskania zadowalających rezultatów należy poddać się 4 do 6 zabiegów, które wykonywane są co trzy lub cztery tygodnie.

Jak wygląda zabieg depilacji skóry?

Dzień przed zabiegiem należy dokładnie zgolić włoski maszynką. W dniu zabiegu nie zaleca się robić peelingów, stosować samoopalaczy i innych produktów, które mogłyby blokować wiązkę światła. W gabinecie kosmetyczka dezynfekuje skórę, a klientka zakłada ochronne okulary. Czas zabiegu i liczba tzw. strzałów światłem uzależnione są od części ciała. W trakcie zabiegu możesz odczuwać kłucie, pieczenie i ciepło. Po zakończonej depilacji skóra może być zaczerwieniona. Aby złagodzić podrażnienia, należy stosować maść poleconą przez kosmetyczkę.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Zaraz po zabiegu można normalnie funkcjonować. Jednak do ustąpienia podrażnień nie zaleca się robić peelingów, korzystać z sauny i basenów oraz nakładać niektórych kosmetyków. Jeżeli myślisz, że twoje włosy nadal rosną, to masz błędne wrażenie. One po prostu przesuwają się do góry, a po jakimś czasie wypadną. Twoja skóra będzie gładka i miękka w dotyku.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares