Fakty i mity o pachnidłach. Czyli jak kupować, testować i dobierać perfumy

perfumy kwiaty

Cześć dziewczyny!

Na temat stosowania, przechowywania i dobierania perfum krąży wiele historii. Postanowiłam zebrać je w jednym wpisie i przedstawić Wam fakty i mity dotyczące pachnideł. Być może dzięki tekstowi zdecydujecie się na zapach, do którego byłyście sceptycznie nastawione.

MIT: testery są lepsze od perfum

Testery nie są mocniejsze i lepsze pod względem jakości od perfum. Firmom po prostu nie opłaca się produkowanie dobrych jakościowo kosmetyków, które miałyby służyć tylko do testowania. Co więcej, klient mógłby oskarżyć taką firmę o kłamstwo: perfumy, które kupił nie są tak dobre, jak produkt, który wypróbował w perfumerii. Idąc na zakupy, zwróćcie uwagę na wygląd testerów. Flakoniki nie mają zakrętek i kolorowych opakowań. Któż kupiłby takie perfumy?

MIT: perfumy dobieraj do koloru włosów

Nie ma to najmniejszego znaczenia, jakie perfumy powinny wybierać blondynki, a jakie brunetki. Być może to przekonanie wiąże się z różnymi cechami charakteru związanymi z kolorem włosów. Idąc tym tropem, można by przypisać blondynkom kwiatowe i owocowe aromaty, a brunetkom – korzenne i ciężkie zapachy. Co więcej, tak wiele dziewczyn farbuje włosy, że firmy perfumeryjne nie nadążyłyby z produkcją nowych zapachów. I w końcu jakie aromaty pasują do włosów rudych, siwych i tęczowych?

FAKT: perfumy testuj rano

Dlaczego? Zmysł węchu pracuje wtedy najlepiej, w perfumeriach jest mało klientów, możemy swobodnie porozmawiać z konsultantką, a powietrze w sklepie nie jest przesiąknięte innymi zapachami. Oczywiście osoby o wyrobionym zmyśle węchu preferują inne sposoby testowania perfum. Są też tacy, którym przyjemność sprawia sprawdzanie zapachów wieczorem. Jedno jest jednak bardzo ważne: nie używaj żadnych perfum przed testowaniem innych aromatów.

FAKT: perfumy uczulają i powodują przebarwienia

Jak każdy kosmetyk, tak i perfumy mogą uczulać. Najbardziej narażeni są alergicy i osoby o wrażliwej skórze. Reakcje alergiczne wywołuje aż 26 substancji zapachowych, które podało IFRA (International Fragrance Association). Przebarwienia natomiast mogą pojawić się na skórze i na ubraniach. Pod wpływem działania promieni słonecznych alkohol może powodować odbarwienia materiału i powodować przebarwienia na skórze.

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares