Jak ozdabiam paznokcie? Moje ulubione naklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie

Cześć!

Paznokcie malować i ozdabiać lubi każda z nas. Moim ulubionym sposobem jest stosowanie naklejek. Jeżeli i wy chciałybyście spróbować sił w takiej formie upiększania paznokci, to zobaczcie, jak robię to ja. Zapraszam do lektury.

Czym są naklejki na paznokcie?

Naklejki na paznokciach to całkiem fajny sposób na ozdabianie paznokci, i to bez konieczności wizyty u kosmetyczki lub manikiurzystki. W drogeriach znajdziemy mnóstwo takich zdobień, które możemy dopasować do okazji i stylizacji. Naklejki nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia, na polakierowane paznokcie lub paznokcie z hybrydą, akrylem lub żelem.

Naklejki na paznokcie – rodzaje

Wyróżnia się dwa rodzaje naklejek na paznokcie:

  1. Naklejki samoprzylepne – są pokryte specjalnym klejem, mogą mieć dodatkowe ozdoby i dawać efekt 3D. Niestety naklejki mają jedną wadę: ich brzegi mogą się odklejać;
  2. Naklejki wodne – jak nazwa sama wskazuje do zaaplikowania tych naklejek potrzebna jest woda. Pojedynczą ozdobę moczy się w wodzie i precyzyjnie nakleja się na płytkę. Efekt końcowy manicure jest bardzo naturalny.

Jak poprawnie nałożyć naklejki na paznokcie?

NAKLEJKI SAMOPRZYLEPNE

  1. Na początek robimy manicure: usuwamy stary lakier, piłujemy paznokcie, odsuwamy skórki i malujemy paznokcie kolorowym lub bezbarwnym lakierem.
  2. Wybieramy wzór naklejek. Jeżeli używasz naklejek na całe paznokcie, to najpierw odpowiednio je przytnij. Następnie z naklejki ściąga się folię, moczy się w wodzie i wzór odkleja się od papierka.
  3. Naklejki umieszcza się na płytce paznokcia. Przez jakiś czas ozdoba jest wilgotna – możesz ustawiać ją na paznokciu. Drewnianym patyczkiem kosmetycznym wygładź powierzchnię naklejki tak, aby idealnie przylegała do paznokcia.
  4. Poczekaj aż naklejki wyschną, a potem pomaluj bezbarwnym lakierem.

SAMOPRZYLEPNE NAKLEJKI

  1. Robimy manicure: zmywamy stary lakier, skracamy płytkę i odtłuszczamy. Czekamy aż paznokcie będą zupełnie suche.
  2. Naklejki nanosimy na paznokcie. Jeśli korzystasz z większych naklejek, to przytnij je i dopasuj do płytki paznokcia.
  3. Paznokcie z ozdobami malujemy utwardzaczem, żeby zabezpieczyć naklejki przed odklejaniem.

Naklejki na paznokcie – dla kogo?

Taki rodzaj ozdób jest polecany nie tylko młodym osobom. Naklejek mogą używać też starsze kobiety, a najlepiej będą do nich pasować klasyczne wzory. Możemy je dobierać do własnego stylu ubierania, hobby lub dodatków. Naklejki mogą być uzupełnieniem biżuterii lub całkowicie ją zastąpić.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares