Jak sobie radzę z puszącymi się włosami?

puszące sie włosy

Cześć dziewczyny!

Bad hair day przeżyła każda z nas. Jak sobie wtedy radzimy? Związujemy włosy w ciasne upięcia, zakładamy czapkę albo po prostu nie wychodzimy z domu. Jednak o wiele lepiej jest zapanować nad niesfornymi włosami. Jak? Przeczytajcie mój najnowszy wpis.

Dlaczego włosy puszą się?

Niestety muszę to powiedzieć, ale za puszenie się włosów odpowiadamy w dużej części my same. Niewłaściwa pielęgnacja i szczotkowanie, częste zabiegi na gorąco, a także szkodliwe czynniki zewnętrzne (wolne rodniki, metale ciężkie, twarda woda, słońce). Skutek? Włosy są matowe, suche, łamliwe i oczywiście puszą się. Za osłabienie kondycji pasemek odpowiadają także inne czynniki. Zaliczyłabym do nich: geny, przyjmowanie niektórych leków i przebyte choroby.

Jak dbać o puszące się włosy?

Przede wszystkim zadbaj o nawilżenie i odżywienie zniszczonych włosów. Zastosuj odżywki, szampony i maski z zawartością odpowiednich składników. Bardzo dobrym pomysłem jest suplementacja diety. Co jeszcze możesz zrobić? Nie szczotkuj mokrych włosów, nie susz ich gorącym powietrzem, ogranicz stylizację na gorąco i farbowanie. Zanim wyjdziesz na dwór zabezpieczaj je przed zimnym powietrzem lub promieniowaniem słonecznym.

Jakich kosmetyków używać?

Wypróbuj nawilżające szampony z dodatkiem pszenicznych protein. Dobierz do nich odżywki lub maseczki o podobnym działaniu i składzie. Równie dobrze sprawdzą się olejki do włosów, np. Marc Anthony z olejkiem makadamia lub Nanoil, na który sama się zdecydowałam i który opisywałam jakiś czas temu na blogu. Dzięki produktowi twoje pasemka będą dociążone, wygładzone i nabłyszczone. Możesz przetestować również keratynową kurację Kativa Keratin Brazilian Straightening Xpress lub Marion Keratin Mix (eliksir prostujący włosy).

Domowe sposoby wygładzenia włosów

To przede wszystkim maseczki i dobre nawyki. Najpopularniejszą maską do puszących się włosów jest ta z jajek, oliwy z oliwek i cytryny. Wszystkie składniki należy wymieszać, a otrzymaną miksturą umyć głowę. Na zakończenie zabiegu skalp trzeba dokładnie spłukać ciepłą, a potem zimną wodą. A jakie nawyki powinnaś wdrożyć w życie, by mieć piękne włosy? Oto one:

  • nie chodź spać z mokrymi włosami;
  • głowę myj dwa lub trzy razy w tygodniu;
  • włosy susz z włączoną opcją jonizacji powietrza;
  • pasemka szczotkuj grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami;
  • stosuj nawilżające kosmetyki oraz takie, które zawierają silikon i woski;
  • śpij na jedwabnych lub satynowych poszewkach.

A w ostateczności możesz… podciąć włosy.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares