Palisz – szkodzisz swojej skórze. Jak dbać o cerę palacza

Jak palenie wpływa na skórę

Cześć!

Nawet nie wiesz, jak łatwo jest rozpoznać cerę palacza. Dym papierosowy, w którym jest nikotyna i kilka innych trujących związków, niszczy skórę w zastraszającym tempie. O całym organizmie nie wspominając. Sprawdź, jak pielęgnować cerę palacza, żeby wyglądać ładnie i zdrowo.

Jak palenie wpływa na organizm?

Palenie papierosów negatywnie wpływa nie tylko na skórę, lecz także na cały organizm. Najwięcej złego wyrządza układowi oddechowemu i krwionośnemu. W ścianach naczyń krwionośnych gromadzą się szkodliwe substancje, które prowadzą do blokowania przepływu krwi, udaru mózgu, zawału serca lub choroby niedokrwistej.

Jak wygląda cera palacza?

Osoby, które palą, można rozpoznać od razu. Ich skóra jest ziemista i szara oraz pokryta przebarwieniami i zmarszczkami. Staje się sucha i niedotleniona, a włókna kolagenowe się osłabiają. Na opóźnienie procesów regeneracyjnych i pogorszenie się pracy układu krążenia wpływ ma nikotyna, czyli główny składnik papierosów.

Najbardziej charakterystyczną cechą skóry palacza są zmarszczki palacza. Pojawiają się wokół ust i są bardziej widoczne u kobiet, bo dym papierosowy wpływa na układ hormonalny. Takie zmarszczki powstają przez ciągle powtarzający się ruch wkładania papierosa do ust i zaciągania się. Dochodzi także do zwężenia ścian naczyń krwionośnych, niedotlenienia tkanek skóry i niszczenia włókien kolagenowych wokół ust. Można próbować je wypełnić botoksem lub kwasem hialuronowym.

Skóra palacza jest także pozbawiona blasku i jędrności. Jeżeli dochodzą do tego niedobory witamin i minerałów, to kondycja cery pogarsza się jeszcze szybciej, a jej regeneracja jest opóźniona. Stopień uszkodzenia cery zależy od czasu palenia, ekspozycji na słońce i niewłaściwej diety.

Jak dbać o skórę palacza?

PIELĘGNACJA DOMOWA

Najprostszy sposób na ładną cerę? Rzuć palenie! Żadna terapia nie będzie skuteczna, jeśli w tym samym czasie będziesz zatruwała organizm. W domowej pielęgnacji dobrze sprawdzą się kosmetyki z kolagenem, kwasem hialuronowym, koenzymem Q10, olejkiem arganowym, witaminami A, E i C. Sprawdzą się ćwiczenia mięśni i masaż twarzy – pamiętaj, że muszą być wykonywane regularnie, żeby przyniosły jakiekolwiek efekty.

PIELĘGNACJA PROFESJONALNA

Jeżeli zależy ci na skutecznym i prawie natychmiastowym rezultacie, to poddaj się profesjonalnej pielęgnacji. Palaczom poleca się zabiegi mezoterapii igłowej, oksybrazji, mikrodermabrazji, laseroterapia. Do tych zabiegów używa się specjalistycznych preparatów z odżywczymi, nawilżającymi i regenerującymi składnikami.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares