Pielęgnacja skóry pod oczami – czyli zatrzymujemy czas!

Pielęgnacja skóry pod oczami

Dziewczyny,

poważny temat dzisiaj, serio. Chodzi o to, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest pielęgnacja skóry pod oczami. Tymczasem „początek końca” następuje już po 25 roku życia: od tego momentu włókna kolagenowe w skórze zaczynają słabnąć, zanikać i… po prostu się starzejemy. Najbardziej widać to wokół oczu. Pielęgnacja tej cienkiej i delikatnej skóry (jej średnia grubość to jedynie 0,5 mm!) to po prostu ab-so-lut-na konieczność. Im szybciej weźmiecie ją „na warsztat” tym lepiej. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry pod oczami? Służę wyjaśnieniem:)

1. Nawilżanie – czterokrotnie cieńsza skóra wokół oczu jest pozbawiona gruczołów łojowych a co za tym idzie – również wodno-lipidowego płaszcza. Co to dla nas oznacza? Skóra pod oczami nie potrafi się nawilżyć – jest w tek kwestii kompletnie bezbronna. Należy ją wspomagać stale nawilżając, ponieważ dzień po dniu i miesiąc po miesiącu szereg czynników z zewnątrz (suche powietrze, słońce, promienie UV, dym z papierosów, toksyny ze środowiska) radykalnie wysusza cienką skórę wokół oczu. To powoduje, ze szybciej tworzą się zmarszczki, a skóra staje się sucha i zwiotczała. Najlepiej nawilżać ją od wewnątrz – pijąc dużo wody mineralnej oraz stosując dobry krem nawilżający pod oczy.

2. Demakijaż – pielęgnacja skóry wokół oczu zaczyna się od demakijażu. Starajcie się, aby płyn do demakijażu oczu był bogaty w substancje odżywcze i zawierał jak najmniej syntetycznych składników. Najlepiej, jeśli będzie on zawierał wyciągi roślinne znane ze swych właściwości regenerujących i łagodzących. O skórę pod oczami świetnie zadba bławatek (czyli wyciąg z chabra), świetlik oraz naturalne olejki, których możecie śmiało używać nie tylko do olejowania włosów, ale również do demakijażu skóry. Pielęgnacja skóry pod oczami polega nie tylko na tym czym, ale również jak wykonacie demakijaż. Brutalne tarcie skóry odpada! Jeśli wasz tusz do rzęs nie zmywa się łatwo, zamiast trzeć powiekę potrzymajcie przez chwilę płatek nasączony płynem do demakijażu – powinien on rozpuścić kosmetyki.

3. Tryb życia – całonocne zakuwanie do egzaminu, hektolitry kawy, papierosy, niewystarczająca ilość snu, złe odżywianie, stres, godziny spędzane przed monitorem i ogólne zmęczenie oraz brak odpoczynku w ciągu dnia – wszystko to sprawia, ze skóra pod oczami wiotczeje, staje się matowa, traci elastyczność. Sińce pod oczami i opuchnięta skóra – to efekt niezdrowego trybu życia, który odbija się (niestety) na wyglądzie.

4. Kremy pod oczy – należy zacząć je stosować jak najwcześniej. Aby odpowiednio (i zawczasu) zadbać o skórę pod oczami wiele dziewczyn sięga po nawilżające kremy pod oczy, lub stosuje naturalne olejki (np. arganowy lub masło shea). Podstawą pielęgnacji skóry wokół oczy są (oprócz nawilżenia) również witaminy A, C, E: nie może ich zabraknąć w dobrym kremie.

Krem pod oczy powinien również zawierać filtry UV. Innymi bardzo silnie odmładzającymi składnikami, które warto aplikować na skórę po oczami są: kwas hialuronowy, gliceryna, panthenol, ekstrakt ze świetlika, chabru oraz rumianku. Zawarte w kremie pod oczy ceramidy odżywiają i ułatwiają innym składnikom wnikanie pod skórę. Cienie pod oczami usuwa zielona herbata oraz wyciąg z lukrecji. Wymagająca skóra pod oczami, o złej kondycji, wysuszona i zmęczona z radością powita wyciągi z alg morskich oraz kawioru. Silnie odmładzającym skórę pod oczami składnikiem jest koenzym Q 10. Te z was, które chcą rozjaśnić skórę pod oczami powinny stosować kremy z retinolem, witaminą C i witaminą K. Dobrze, jeśli podczas aplikacji kremu nie będziecie go wcierały w skórę (to ją tylko niepotrzebnie naciąga), ale delikatnie wklepiecie krem opuszkami palców.

5. Olejki do twarzy to prawdziwa bomba witaminowa i odmładzająca – są one doskonałe pod krem do oczu i działają lepiej niż serum. Ze swych właściwości odmładzających skórę pod oczami słynie przede wszystkim olejek arganowy, olejek z awokado, olej z pestek malin oraz masło shea.

6. Okłady i kompresy – domowe okłady ziołowe (czyli nałożenie na powieki wacików nasączonych wyciągiem z ziół) zawsze były, są i będą doskonałym pomysłem. Świetlik, lukrecja, rumianek oraz wyciąg z aloesu wspaniale pielęgnują skórę pod oczami. Do rozjaśniania zszarzałej cery świetnie nadają się stare, dobre i niezawodne plastry z ogórka. Gdy ochłodzicie je przez chwilę w lodówce – plasterki zmniejszą również opuchliznę pod oczami:)

Pamiętajcie: mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy,ale to skóra wokół oczu jest jej metryką. Dlatego warto poświęcać jej sporo uwagi. W ten sposób uda się wam poniekąd… zatrzymać czas!

Mam nadzieję ze powyższe rady i pielęgnacja skóry pod oczami sprawi, że naprawdę poczujecie się jak strażniczki czasu;) Jeśli macie jakieś świetne, domowe sposoby na to, jak dbać o skórę pod oczami – koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu. Miłego dnia!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares