Płatki pod oczy – jak ich używać i co ci dadzą?

Kolagenowe płatki pod oczy

Cześć!

Delikatna skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji. Chodzi tu między innymi o używanie odpowiednich kosmetyków, ostrożne traktowanie tej części ciała podczas mycia buzi, ochronę przed różnymi czynnikami wywołującymi podrażnienia. Produkt, który pomoże zadbać ci o skórę pod oczami, to płatki w formie maseczki lub okładów. Jak sprawdza się taki produkt i jakie efekty ci zapewni?

Czym są płatki pod oczy?

Płatki pod oczy są kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji konkretnego obszaru skóry. Mają taki kształt, który zapewnia prostą aplikację i sprawia, że składniki zawarte w produkcie wchłaniają się bezpośrednio w skórę. Płatki pod oczy mają wiele właściwości: nawilżają, dotleniają, ujędrniają i odżywiają. Ich głównym zadaniem jest redukowanie cieni i zasinień, wygładzanie worków i opuchnięć oraz spłycanie drobnych zmarszczek (kurzych łapek, które w kącikach oczu pojawiają się już około 30. roku życia). Płatki pod oczy są bogate w wiele odżywczych składników. Wśród nich znajdziemy między innymi: kolagen, kwas hialuronowy, drobiny złota, witaminę C, peptydy, roślinne ekstrakty. Płatki wykonane są ze specjalnej tkaniny nasączonej odżywczą substancją; tkanina jest hipoalergiczna i nie wywołuje żadnych podrażnień.

Jak używać płatków pod oczy?

Stosowanie płatków pod oczy jest bardzo proste. Mają charakterystyczny kształt, co umożliwia szybką aplikację, a to przekłada się na natychmiastowe efekty. Płatki pod oczy można stosować na dwa sposoby. Pierwszy polega na jednorazowym stosowaniu kosmetyku w tzw. zabiegu bankietowym. Płatków użyjesz wtedy dla efektu liftingującego i rozjaśniającego na kilka godzin przed ważnym wydarzeniem. Drugi sposób to regularne stosowanie produktu jako odmładzającej i nawilżającej kuracji. Płatki nakłada się co wieczór w określony sposób:

  1. Zrób demakijaż, dokładnie umyj twarz, a następnie osusz ją ręcznikiem.
  2. Płatki zaaplikuj pod oczy. Pamiętaj, że powinny ściśle przylegać do dolnych powiek i skóry.
  3. Płatki pozostaw na skórze tak długo, jak zaleca producent.
  4. Zdejmij płatki, a żel, który pozostał pod oczami, delikatnie wklep w skórę.

Rodzaje płatków pod oczy

KOLAGENOWE

Ze względu na zawartość kolagenu płatki ujędrniają skórę i eliminują oznaki zmęczenia. Kosmetyk zapewnia uelastycznienie, wygładza skórę pod oczami, usuwa oznaki zmęczenia i wygładza drobne zmarszczki. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego nawilża skórę, a dzięki kofeinie – redukuje kurze łapki, napina skórę i zmniejsza opuchliznę.

ŻELOWE

Zadaniem żelowych płatków pod oczy jest wygładzenie niewielkich zmarszczek wokół oczu i zapewnienie skórze odpowiedniej dawki odżywczych składników. Płatki żelowe zawierają przeważnie roślinne ekstrakty, które opóźniają procesy starzenia się skóry.

HYDROŻELOWE

Mają działanie przeciwzmarszczkowe, liftingujące oraz redukujące cienie i opuchliznę. Już po pierwszej aplikacji dają efekt odświeżenia skóry i dostarczają jej wielu aktywnych substancji. Intensywnie nawilżają, regenerują i wygładzają zmarszczki. Kwas hialuronowy, który jest jednym ze składników kosmetyku dba o prawidłowe nawodnienie i gęstość skóry. W hydrożelowych płatkach pod oczy znajdują się również drobinki złota, które zapewniają rozświetlenie i optycznie wygładzenie skóry. Oprócz kwasu hialuronowego i złota produkt zawiera także witaminy, roślinne ekstrakty i olejki, które kompleksowo dbają o skórę pod oczami.

Dziewczyny, czy używacie płatków pod oczy? Jeśli tak, to jakie są wasze ulubione?

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares