Płyn do płukania ust na suche stopy. Nie wierzycie? Sprawdźcie!

płyn do płukania ust dla stóp

Płyn do płukania ust jako środek złuszczający suchą skórę na stopach? To wcale nie żart! 🙂 Sama podchodziłam do tego pomysłu trochę sceptycznie. Właśnie dlatego zdaję sobie sprawę jak głupio może brzmieć hasło „płyn do płukania ust na stopy”. Postaram się przekonać wszystkich niedowiarków, że jest w tym więcej sensu niż myślicie. Zapraszam na dzisiejszy wpis!

Czas na piękne stopy!

Szczególnie latem kochamy pokazywać zadbane i piękne stopy, nosząc wymyślne sandałki i biegając na boso po piaszczystej plaży. Doskonale wiecie, że po wielu miesiącach ukrywania stóp w zabudowanym i ciężkim obuwiu, skóra wcale nie wygląda tak, jak byśmy tego chcieli. Czas wziąć się za pielęgnację, złuszczanie naskórka i zmiękczanie skóry. Ja swoją kurację rozpoczęłam ok. 2 tygodnie temu. Do dzisiaj dbam o stopy, aby utrzymać te efekty, ale moja skóra na piętach i kostkach wygląda już o niebo lepiej niż przed cały tym pielęgnacyjnym szaleństwem.

Mój sposób: ocet + płyn do płukania ust

Czego potrzebujesz?

  • ocet jabłkowy albo winny,
  • płyn do płukania jamy ustnej,
  • trochę ciepłej wody,
  • pumeks lub tarka do stóp.

Lista składników nie jest długa, ale takie dziwne połączenie może być zaskakujące. Zachęcam jednak, abyście spróbowały zafundować swoim stopom taką kąpiel przynajmniej raz. Same wówczas ocenicie, czy efekty są odpowiednie i warto pielęgnować stopy w ten sposób regularnie.

Szykujemy dużą miskę, w której możemy wygodnie moczyć stopy. Wlewamy taką ilość ciepłej wody, płynu do płukania jamy ustnej i octu winnego, aby minimalnie zanurzyć w tym stopy. Pamiętajcie, żeby wszystkie składniki były w proporcji 1:1, czyli w takiej samej ilości. W powstałej miksturze moczymy nogi przez 10-20 minut, a następnie umiejętnie ścieramy martwy naskórek za pomocą pumeksu lub tarki. Po wytarciu stóp warto wetrzeć w nie ulubiony krem nawilżający.

Jak to działa?

Cała magia tego sposobu opiera się na właściwościach octu i płynu do płukania ust. Obie te substancje działają złuszczająco, ponieważ zawierają kwasy ułatwiające rozpuszczanie martwych i suchych komórek skóry. Namaczanie stóp w takim roztworze zdecydowanie ułatwia usunięcie zrogowaceń i złuszczenie naskórka.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares