Wywiad – recenzja! Przyjaciółka rozmawia ze mną o retinol face serum od Nanoil

Hej dziewczyny!

Zapraszam na post nietypowy, czyli moja Karo w roli dziennikarki (bardzo dociekliwej) i ja, która stara się wyczerpująco odpowiedzieć na jej pytania dotyczące retinolu oraz serum z retinolem Nanoil. Postaramy się przybliżyć Wam ten cudowny składnik, powiemy na czym polega jego fenomen i dlaczego niektórzy się go… boją! Zrecenzuję też dla Was najlepszy retinol do twarzy, czyli retinol face serum Nanoil. Do dzieła! 

Retinol- najczęściej zadawane pytania

Karo: Czym jest retinol? Z czego wynika fenomen retinolu?

Ja: Retinol to po prostu  witamina A. Jego szerokie zastosowanie w kosmetykach wynika z genialnych właściwości retinolu. Warto wspomnieć choćby o AUTENTYCZNYM, naukowo potwierdzonym ODMŁODZENIU skóry. Retinol to synonim odnowy, wygładzenia skóry, płytkich zmarszczek, złuszczania zbędnych (martwych) komórek naskórka. To renesans dla skóry.

Karo: dla kogo retinol jest najlepszym składnikiem przeciwzmarszczkowym? Od jakiego wieku można stosować retinol?

Często padają pytania, w jakim wieku można rozpocząć kurację z retinolem i jak długo może ona trwać? Okazuje się że nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ już nawet młode osoby mogą sięgać po retinol jeśli np. potrzebują pozbyć się trądziku. Dobrze jest pomyśleć o wprowadzeniu retinolu  do codziennej pielęgnacji po 30 roku życia. Dermatolodzy bardzo polecają retinol osobom po 35-roku życia. Pamiętajmy, że wraz z postępem cywilizacji na naszą skórę działa więcej zanieczyszczeń, smog a także stres i zażywane leki, dlatego często retinol wkracza do pielęgnacji twarzy nawet między 25 a 30 rokiem życia. Tak naprawdę każdy moment jest dobry – to nasza skóra wysyła komunikat – ups, potrzebuję czegoś więcej.

Karo: chciałabym stosować retinol w swojej pielęgnacji – od czego zacząć?

Zbyt wysokie stężenie retinolu nie jest zalecane. Najlepiej sięgnąć po jego optymalną dawkę i aplikować ten składnik miarowo, tzn nie codziennie na wieczór, ale co 2-3 dni. Skóra musi przyzwyczaić się do witaminy A. Po 2 tygodniach kurację można nasilić i stosować retinol co drugi dzień a po tygodniu lub dwóch już codziennie na noc. Stopniowa intensyfikacja retinolu w pielęgnacji pozwoli skorzystać  w 100% z jego  pozytywnych właściwości.

Karo: kremów z retinolem jest obecnie na rynku bardzo dużo. Jak wybrać najlepszy retinol? 

Przede wszystkim żadnego kremu. Jeśli decydujemy się na retinol, zależy nam na efektach i skuteczności, dlatego potrzebujemy produktu, który się wchłania w skórę a nie osiada na powierzchni.

Dlatego do takiej pielęgnacji zalecam serum do twarzy z retinolem. Tylko taka formuła da nam maksimum skuteczności i efekty na jakie czekamy.

Karo: czy polecasz jakieś dobre serum z retinolem?

Najlepsze serum do twarzy z retinolem ma w ofercie Nanoil. To 100% czysty retinol, co jest bardzo ważne, ponieważ oferowane przez niektóre firmy retinoidy, czyli pochodne retinolu mogą niekorzystnie wpływać na skórę, wysuszyć i podrażnić, przy jednoczesnych nikłych efektach. To retinoidy przyczyniły się do złej sławy retinolu.

Karo: dlaczego serum do twarzy Nanoil z retinolem jest najlepsze?

Ponieważ w bezpieczny sposób pozwala osiągnąć maksimum efektów i w widoczny sposób odmładza oraz poprawia stan cery. Jest to produkt który doskonale się wchłania: lekki kosmetyk, wydajny o doskonałych proporcjach retinolu, daje wyraźny efekt poprawy stanu cery.

Wiem po sobie, że w ciągu tygodnia znikają wszelkie niedoskonałości cery, a serum można śmiało stosować od razu co drugi dzień, przy jednoczesnej ochronie przeciwsłonecznej w ciągu dnia. Co z resztą wyjdzie dodatkowo na plus dla skóry, ponieważ obecnie ochrona przed UV jest drugim najistotniejszym aspektem w pielęgnacji skóry. Fotostarzenie to okropny proces, którego nie da się już cofnąć.

Karo: czyli podsumowując – do twarzy najlepsze jest serum z  retinolem, nie krem. Na dzień zaleca się ochronę SPF, należy też unikać retinoidy, jeśli można mieć doskonałej jakości, zoptymalizowany i skuteczny retinol do twarzy. 

Dokładnie. Wystarczy wejść na stronę www.nanoil.pl i wybrać serum z bogatej oferty firmy. Ten retinol można spokojnie łączyć z bogatymi w emolienty, nawilżającymi lub rozświetlającymi kremami na dzień czy na noc, z olejami lub masłami typu masło shea, kawowe, kakaowe.

Karo: cudownie, w takim razie ostatnie pytanie. Ile trzeba zapłacić za dobry retinol do twarzy? 

Nanoil Retinol Face serum zaskakuje również ceną. W porównaniu z innymi tego typu i o takiej skuteczności produktami jest niedrogie, a dodatkowo bardzo wydajne. Buteleczka jest higieniczna, ma zakraplacz i pojemność aż 50 ml.

Karo: myślę, że wiem już wszystko 🙂 

Co powiecie na taką formę przekazu informacji? Jeśli wywiad Wam się podobał napiszcie, a wkrótce pojawi się więcej tego typu postów. Piszcie też, o co Karolina ma mnie wypytać:) Uściski!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares