Letnia pogoda zachęca do długich spacerów, pływania w basenie lub morzu i aktywności fizycznej na wolnym powietrzu. Nie oznacza to jednak, że podczas wakacji musimy zrezygnować z makijażu. Wręcz przeciwnie, stosujmy go, ale róbmy to w przemyślany sposób. Używajmy kosmetyków wodoodpornych.
Kosmetyki wodoodporne – jakie i kiedy z nich korzystać?
W drogeriach jest dużo kosmetyków wodoodpornych. Stosuję je nie tylko latem, lecz także na siłowni, ślubach, basenie i wszędzie tam, gdzie skóra może mieć kontakt z potem, wodą lub wilgocią. A kosmetykami odpornymi na wodę są między innymi: tusze do rzęs, cienie do powiek, pomadki, produkty do brwi. Są produkowane w nieco inny sposób niż produkty tradycyjne. Bazami w nich są: woski roślinne, naturalne polimery, żywice, oleje roślinne lub mineralne. Wodoodporne kosmetyki mają więc gęściejszą konsystencję.
Podkład na lato – jak wyrównać koloryt skóry?
Latem najtrudniejszym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery, zakrycie przebarwień, zatuszowanie cieni pod oczami i zamaskowanie popękanych naczynek krwionośnych. Jest to dość trudne, bo u innych dobrze sprawdzą się podkłady o gęstej konsystencji, a u innych lepiej będą działać lekkie kremy BB w połączeniu z korektorem. Wybór kosmetyków zależy od tego, jaki efekt na skórze chcesz osiągnąć.
Ochrona UV jest najważniejsza
Pamiętaj, że stosowanie pudru lub podkładu (nawet z zawartością filtrów) nie zwalnia cię z użycia kremu chroniącego przed słońcem. Taki kosmetyk należy aplikować kilka razy w ciągu dnia, również w przypadku, gdy jest wodoodporny, a ty akurat kąpiesz się w basenie lub w morzu. Oprócz kremu z filtrem UV przydadzą ci się także odświeżające chusteczki nawilżane. Dzięki nim szybko oczyścisz twarz, umyjesz dłonie i usuniesz pot, sebum lub sól morską, która może wysuszać skórę.
Jak usunąć makijaż wodoodporny?
Zrobić makijaż wodoodporny to nie lada sztuka. Należy go jeszcze zmyć, i to w taki sposób, żeby nie podrażnić skóry. Użyj do tego specjalnych produktów i postępuj tak, jak robiłam to ja podczas demakijażu:
- Użyj kosmetyku o tłustej konsystencji, np. olejku lub płynu dwufazowego. Takie produkty poradzą sobie nawet z maskarami i eyelinerami. Na usunięcie makijażu wodoodpornego poświęć trochę czasu. Nie pocieraj skóry, lecz przyłóż do niej wacik zwilżony preparatem i trzymaj tak długo, aż kosmetyki się rozpuszczą. Powtarzaj tą czynność aż do całkowitego oczyszczenia skóry.
- Potem zastosuj płyn micelarny, który usunie resztki kosmetyków, sebum i inne zanieczyszczenia. Kosmetyk oczyści także skórę z tłustej warstwy, którą pozostawiły produkty użyte podczas pierwszego etapu demakijażu. Pamiętaj, żeby płyn micelarny spłukać wodą – pozostawiony na skórze może powodować podrażnienia i przesuszenie.
- Na zakończenie przetrzyj skórę tonikiem, który przywróci cerze odpowiednie pH i zamknie pory. Następnie na twarz zaaplikuj odżywczy krem, który zamknie całą pielęgnację.
Dodaj komentarz