Jak dbać o przedłużane włosy? – 10 sposobów

Cześć!

Jakiś czas temu przedłużałam włosy i chciałam zrobić wszystko, żeby odpowiednio o nie zadbać. Nie oszukujmy się – ten zabieg nie należy do najtańszych. Co zrobić, żeby jak najdłużej zachwycać się ich pięknem? 

Trwałość zabiegu zależy oczywiście od metody, jaką włosy były przedłużane oraz od ich ogólnej kondycji. Zebrałam jednak najpotrzebniejsze wskazówki na temat pielęgnacji, które na pewno pomogą ci profesjonalnie zająć się twoimi przedłużanymi włosami.

Pielęgnacja przedłużanych włosów – poradnik

1. Szczotkowanie

Włosy wymagają odpowiedniego i dokładnego czesania, jednak przy przedłużanych wygląda to nieco inaczej. Nie możesz używać grzebienia lub szczotki, które szarpią włosy. Używaj takich, które przeznaczone są specjalnie do włosów przedłużanych. Są o wiele bezpieczniejsze i delikatniejsze. Zawsze rozczesuj włosy dokładnie, zanim je umyjesz. Czesz włosy zawsze od dołu do góry, dzięki temu nie będą się plątać.

2. Związuj włosy na noc

Przedłużane włosy zabezpiecz na całej ich powierzchni. Włosy niszczą się najbardziej w nocy, ponieważ ocierają się o poduszkę albo je szarpiemy (nawet przypadkowo). Dlatego gdy leżymy, najlepiej związać włosy w kucyk lub warkocz – to zmniejszy uszkodzenia.

3. Wycieraj włosy delikatnie

Najbardziej narażone na uszkodzenia są mokre włosy, więc nie wolno wycierać ich zbyt intensywnie. Ręcznik znacznie je osłabi i zniszczy. Możesz odcisnąć włosy w ręcznik, ale zrób to delikatnie. Dzięki temu unikniesz zniszczeń.

4. Odpowiednie kosmetyki

Przedłużane włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia w miejscu łączenia. Jeżeli dysponujesz cienkimi pasmami, mogą niszczyć się już od nasady. Nie nakładaj odżywki w miejsca, gdzie pasemka są dołączone, tylko tam, gdzie są najbardziej narażone na zniszczenia, tj. na końcach i wzdłuż łodygi. Doczepiane pasma przede wszystkim potrzebują nawilżenia, ponieważ przesuszają się o wiele bardziej. Po każdym myciu nakładaj odżywkę.

5. Olejowanie

To coraz popularniejsza metoda na zdrowe, piękne włosy. Zabezpieczenie je przed uszkodzeniami mechanicznymi nie wystarczy, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Włosy narażone są na wiele czynników, jak: skrajne temperatury, promieniowanie ultrafioletowe, smog, toksyny. Wtedy pogarsza się nie tylko kondycja włosów, ale także stan skalpu. Olejowanie nawilża włosy od wewnątrz, chroni przed przesuszeniem i jest idealnym zamiennikiem dla silnych detergentów z drogerii, które są wręcz niedozwolone podczas pielęgnacji przedłużanych włosów.

6. Suszenie włosów

Chroń włosy przed wysoką temperaturą. Włosy przedłużane najlepiej lekko podsuszyć za pomocą chłodnego nawiewu i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zawsze trzymaj suszarkę 30 cm od głowy. Zimne powietrze domknie łuski włosa i nada im blasku. Najlepiej będzie, jeżeli użyjesz suszarki z funkcją jonizacji powietrza. To wygładzi pasma. Kiedy suszysz włosy, przeczesuj je palcami.

7. Nie tapiruj włosów

Nigdy, przenigdy nie wolno ci tapirować włosów przedłużanych. Aby później je rozplątać, będziesz musiała mocno szarpać, co przerwie miejsca łączenia pasm.

8. Wygładzanie i nabłyszczanie

Przedłużane włosy wysychają znacznie szybciej, dlatego warto starannie je nawilżać i nabłyszczać. W tym celu stosuj naturalne olejki, które ochronią je przed zniszczeniami, ale też zapewnią ładny wygląd.

9. Odpowiednie mycie

Przedłużane włosy wymagają odpowiedniego, delikatnego mycia. Rozczesz je dokładnie, aby się nie splątały. Nie kieruj zbyt mocnego strumienia wody, ponieważ pasma mogą się rozczepić. Do mycia używaj wyłącznie letniej lub chłodnej wody. Przedłużanych włosów nie wolno być okrężnymi ruchami, tylko przesuwać dłonie góra-dół.

10. Nie nagrzewaj włosów

Szczególnie w miejscu łączeń. Jeżeli chcesz je wyprostować, sięgnij po odpowiednie preparaty termoochronne. Staraj się jednak nie robić tego często, ponieważ włosy zniszczą się w zawrotnym tempie.

Mam nadzieję, że te wskazówki ci pomogą i będziesz mogła cieszyć się przedłużanymi włosami jak najdłużej! Nigdy nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares