Jak zimą dbać o cerę, usta i dłonie? Kilka niezawodnych sposobów

Pielęgnacja dłoni zimą

Cześć!

Zima to bardzo wymagający czas dla skóry. Warunki atmosferyczne mogą wywołać na niej nieprzyjemne podrażnienia, które trudno będzie pokonać. Jeżeli chcesz tego uniknąć, to odpowiednio zadbaj o cerę, dłonie i usta zimą. Jak to zrobić? Poznaj najlepsze sposoby zimowej pielęgnacji.

Jak skóra reaguje na zimno?

Ujemne temperatury, porywisty wiatr, śnieg i mróz, a także gorące powietrze z kaloryferów i klimatyzacja nie wpływają pozytywnie na skórę. Przyspieszają ucieczkę wody z naskórka i prowadzą do wysuszenia skóry. Jeżeli masz wrażliwą lub naczyniową cerę, to dyskomfort związany z zimową aurą odczujesz dwa razy mocniej. Dodatkowo mogą pojawić się zaczerwienienia, nadwrażliwość, alergia, łuszczący się naskórek i uczucie ściągnięcia lub pieczenia. Może dojść do przemrożenia i pojawienia się ran w naskórku.

Krem do twarzy na zimę

Na dzień wybierz krem, który natłuści skórę. Powinien więc zawierać parafinę, wazelinę, wosk pszczeli lub oliwkę. Naturalne składniki odbudują warstwę hydrolipidową naskórka i zapobiegną utracie wody. Dobrze sprawdzą się takie produkty, które są przeznaczone do cery wrażliwej, suchej, nadreaktywnej lub alergicznej. Jeżeli chcesz zadbać o skórę swojego dziecka, kup specjalny krem przeznaczony dla najmłodszych. Do wieczornej pielęgnacji zastosuj kremy o właściwościach przeciwstarzeniowych, regeneracyjnych i dotleniających. Powinny zawierać witaminę C i inne składniki antyrodnikowe.

Zima a ochrona przed słońcem

Czy zimą potrzebujesz kremu z filtrem UV? Tak, ponieważ nawet wtedy obecne jest promieniowanie słoneczne, które uszkadza skórę. Do zimowej pielęgnacji i ochrony cery dobrze sprawdzi się krem z filtrem SPF 5 do 15. Nie ma potrzeby używać czegoś silniejszego, bo promienie, które dochodzą do Ziemi nie są tak silne jak latem. Jeżeli masz bardzo wrażliwą cerę, to należy zadbać o większą ochronę przed słońcem.

Jak zimą chronić usta?

Usta są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury. Skóra, które je pokrywa, jest bardzo cienka i nie znajdują się w niej żadne gruczoły łojowe. Kiedy oddziałuje na nią zimno, natychmiast się wysusza, pęka, pierzchnie i pojawiają się na niej drobne rany. Co więcej podczas oblizywania warg oraz jedzenia i picia niektórych pokarmów, skóra może się łuszczyć i podrażniać. Dlatego najlepiej jest pielęgnować ją za pomocą natłuszczających pomadek z zawartością pszczelego wosku lub tłustego kremu. Dobrze sprawdzą się również domowe maseczki i peelingi. Do ich przygotowania użyj cukru, miodu lub jogurtu.

Pielęgnacja dłoni zimą

Przed wyjściem na zewnątrz pamiętaj o rękawiczkach i natłuszczającym kremie. Dobrze sprawdzi się również peeling z cukru i kąpiel w oliwie, olejkach lub parafinie. Dłonie narażone na działanie mrozu i niskich temperatur szybko się odmrażają. Tak samo skóra reaguje wtedy, gdy dłonie wkładamy do kieszeni, ale nie używamy rękawiczek.

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares