Pielęgnacja idealna: jakie porcje i ilości kosmetyków stosować na twarz, ciało i włosy?

krem do twarzy

Cześć!

Nie wiem, jak wy, ale ja czasami mam problem z doborem porcji kosmetyków stosowanych na różne części ciała. Zazwyczaj aplikuję za duże ilości, które potem nie chcą szybko się wchłonąć. Jaka jest więc odpowiednia ilość produktu do pielęgnacji, którą należy nakładać na skórę, włosy lub paznokcie?

Krem do twarzy na noc lub na dzień oraz krem przeciwsłoneczny

Najlepsza jest wielkość równa wielkości migdała lub pięciogroszówki. Ważne jest, żeby nie nakładać kremu na twarz bezpośrednio po wyjęciu z pojemnika. Najpierw rozsmaruj go na dłoni lub pomiędzy palcami, żeby go ogrzać. Dzięki temu krem lepiej się wchłonie i będzie lepiej działać.

Krem pod oczy

Powinna to być bardzo niewielka dawka, bo nakładamy ją na mały obszar skóry. Wystarczy rozmiar ziarnka ryżu lub słonecznika (na jednym wokół jednego oka). Kosmetyk należy delikatnie wmasować lub wklepać w skórę wokół oczu. Pamiętaj, że nie wolno ci mocno trzeć skóry, bo możesz ją uszkodzić i przyspieszyć pojawianie się zmarszczek.

Serum do skóry

Jest to mocno skoncentrowany preparat. Nie musisz więc stosować dużej porcji, bo wystarczy ci porcja wielkości ziarnka kawy lub zielonego groszku. Jeżeli będziesz używała bardziej płynnego serum, to powinnaś zastosować trzy do czterech kropli. Tak samo postępuj w przypadku używania olejku.

Szampon

Często porcję szamponu dobiera się do długości i gęstości włosów. Jednak ten produkt służy nam przede wszystkim do oczyszczania skóry głowy. Z tego powodu wystarczy ci porcja wielkości orzecha włoskiego. Pamiętaj, żeby każda ilość szamponu nałożona na głowę była dokładnie spłukana wodą.

Odżywka lub maska do włosów

W przeciwieństwie do szamponu ilość maski lub odżywki należy dobrać do długości pasemek. Jeżeli masz włosy krótkie, to zaaplikuj porcję wielkości czereśni, a jeśli masz włosy długie, nałóż porcję dwa razy większą.

Preparaty do mycia twarzy

Kremy, żele, mleczka i inne kosmetyki do mycia twarzy powinnaś nakładać w takiej ilości, w jakiej nakładasz kremy do twarzy. Jednak w przypadku produktów do demakijażu należy zastosować ich tyle, ile jest ci potrzebne do całkowitego usunięcia kosmetyku kolorowego.

Peeling

Złuszczanie martwego naskórka jest bardzo ważne ze względu na wygląd i zdrowie skóry. Peelingujemy twarz i ciało kilka razy w tygodniu, używając do tego różnych rodzajów produktów. Do eksfoliacji wystarczy, że użyjesz peelingu w wielkości maliny lub monety pięciozłotowej.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares