Serum vs krem pod oczy – co lepsze?

Serum vs krem pod oczy

Hej kochane.

Wiem, że większość z was nie zawraca sobie jeszcze głowy pielęgnacją skóry pod oczami, choć – być może w tej chwili większość z was trochę się zaniepokoi – już od 25 roku życia należy „rzucić okiem” i zgłębić nieco ten temat, ponieważ mniej więcej od tego zacnego wieku zaczynają zanikać włókna kolagenowe w skórze. Efekt? Pierwsze zmarszczki mimiczne, cienie i worki pod oczami, ogólne osłabienie kondycji skóry. Odpowiednia pielęgnacja skóry pod oczami może sprawić, ze wolniej się starzejemy, zaś kluczem jest wybór odpowiedniego kremu, lub serum.

No właśnie. Większość kobiet w ogóle nie zastanawia się nad tym, czy między kremem pod oczy, a serum jest jakakolwiek różnica. Czy bardziej opłaca się kupić krem, czy serum pod oczy? Jak działa jeden i drugi kosmetyk?

Odpowiedź jest banalna: serum jest skuteczniejsze, ponieważ zawiera szereg silnie skoncentrowanych składników, które docierają do głębszych warstw skóry (serum pod oczy zawiera dużo mniejsze cząsteczki, dzięki czemu jest w stanie szybciej wniknąć pod skórę i skoncentrować się na poprawianiu jej wewnętrznej struktury). Krem pod oczy jest kosmetykiem, który działa na powierzchni skóry i poprawia jej wygląd, sprężystość i kondycję. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie jednego i drugiego – w ten sposób działamy na wszystkie warstwy skóry zapewniając jej nie tylko dogłębną regenerację, ale również ochronę w zewnętrznych warstwach.

Wiele kobiet decyduje się na serum pod oczy podczas porannej pielęgnacji, ponieważ jest ono lżejsze i lepiej się wchłania, a zatem nie zostawia tłustej, nieestetycznej warstwy na twarzy. Krem pod oczy spisuje się lepiej jako nocna pielęgnacja – jest gęsty i treściwy, zatem świetnie działa na „śpiącą”, odprężoną skórę.

Młode dziewczyny, które nie muszą używać kremów pod oczy o właściwościach liftingujących i wygładzających zmarszczki, mogą stosować serum pod oczy wyłącznie na noc, a rano wklepać dawkę zwykłego kremu do twarzy również w skórę pod oczami. To wystarczy, aby zapewnić skórze odpowiednia pielęgnacje. Natomiast skóra po 35 roku życia okolice oczu powinny być traktowane z większą troską i dlatego idealnym rozwiązaniem jest stosowanie serum jednocześnie z kremem pod oczy. Najpierw aplikujemy lekkie, dobrze i szybko wchłaniające się serum, a następnie nieco bardziej gesty i treściwy krem pod oczy. Jedno jest pewne: serum jest świetnym wynalazkiem, które działa tam, gdzie kończy się już niestety moc kremu pod oczy. Im wcześniej zaczniecie stosować lekkie, pielęgnacyjne serum, tym lepiej dla waszej delikatnej skóry pod oczami.

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares