Sok i woda brzozowa w pielęgnacji. Jak działają te modne składniki?

woda brzozowa

Woda brzozowa oraz oskoła (inna nazwa soku brzozowego) to dwa składniki, które stały się niedawno poważną konkurencją dla węgla, którego wyśmienite właściwości oczyszczające znamy doskonale. Skąd ta popularność? Czy warto zwrócić uwagę na brzozowe produkty?

Jestem zwolenniczką naturalnej pielęgnacji, bo im mniej konserwantów nakładamy na naszą skórę tym lepiej. Chociaż znam osoby, które śmieją się, że właśnie takimi substancjami najlepiej można się „zakonserwować” i cieszyć się wieczną młodością. No dobra, żarty na bok, bo pewnie interesują was konkrety na temat tej nowości.

Sok i woda brzozowa – pielęgnacyjne hity

Chociaż woda brzozowa w pielęgnacji (podobnie jak sok z brzozy) wykorzystywane były już od wieków. Jak zwykle w przypadku naturalnych metod po prostu świętujemy teraz ich powrót. Oba produkty są teraz bardzo popularne wśród kobiet i pojawiają się w wielu kosmetykach.

Oskoła, czyli sok brzozowy, znalazła się nawet na liście składników kosmetycznych, które w ekspresowym tempie zyskują popularność na koreańskim rynku kosmetycznym. A skoro piękne i wiecznie młode Azjatki chcą sięgać po brzozowe kosmetyki to znaczy, że są one naprawdę godne uwagi. No, znikąd się ta popularność koreańskiej pielęgnacji nie wzięła, prawda?

Co kryje w sobie brzoza?

Brzoza to bardzo wyjątkowe drzewo, w którym kryją się niezliczone substancje odżywcze i składniki, które są w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci niezwykle istotne. Wiecie, co najlepiej świadczy o tym, że brzoza jest najlepszym naturalnym składnikiem o cudownych właściwościach oczyszczających? Udowodniono, że poziom zanieczyszczeń w miejscach, w których przy drogach rosną brzozy, jest nawet o 50% niższy niż tam, gdzie tych drzew nie posadzono.

Zarówno sok z brzozy, jak i woda brzozowa, to składniki coraz częściej spotykane są w drogeriach. Ten pierwszy nadaje się również do stosowania wewnętrznego.

Kosmetyki z wodą brzozową i oskołą

Na początek rozróżnijmy te dwa, często ze sobą mylone składniki:

  • sok brzozowy jest świeżo pozyskanym z drzewa produktem;
  • woda brzozowa to roztwór ww. z konserwującym alkoholem etylowym.

Obie substancje można spotkać w składach kosmetyków. Dużo ciekawsze właściwości ma sok z brzozy, chociaż zwykle zastępuje się go mniej bogatą w składniki odżywcze wodą. No dobra, ale do sedna. Jakie właściwości mają produkty brzozowe? Sprawdzają się w kosmetyce, ponieważ wykazują właściwości oczyszczające, nawilżające i przeciwzapalne. Pomagają na wiele różnych problemów skórnych m.in. oznaki starzenia się lub przebarwienia.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares