Na czym polega opalanie natryskowe i czy je polecam?

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe (inaczej Airbrush Tanning) to jedna z bezpiecznych metod opalania, w dodatku efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Po opalaniu natryskowym skóra jest nawilżona i dobrze odżywiona. Na czym polega opalanie natryskowe, jak się do niego przygotować i jak dbać o skórę po zabiegu? Czy opalanie natryskowe powinno odbywać się nago czy w ubraniu oraz kto może, a kto nie może poddać się temu zabiegowi? Czy skóra po zabiegu jest pomarańczowa? Jak długo utrzymuje się opalenizna i jak schodzi? Czy pojawiają się zacieki? Czy po zabiegu można opalać się na słońcu i na solarium oraz jakie partie ciała można poddać zabiegowi?

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe polega na spryskaniu wybranych partii ciała delikatną mgiełką opalającą. Preparat ma właściwości nie tylko brązujące, lecz także nawilżające oraz nie powoduje przebarwień ani reakcji alergicznych. Opalenizna, którą obserwujecie na ciele, jest skutkiem bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się na naskórku.

Zabieg jest przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym w specjalnie przeznaczonej do tego kabinie. Kosmetyczka spryskuje ciało za pomocą urządzenia wypełnionego preparatem brązującym. Zabieg trwa około pół godziny i składa się z trzech etapów:

  • przygotowanie do zabiegu (około pięciu minut),
  • aplikacja preparatu brązującego (około piętnastu minut),
  • suszenie ciała (około dziesięciu minut).

Opalanie natryskowe – jak przygotować się do zabiegu?

Aby przygotować ciało do zabiegu, dzień wcześniej wydepilujcie ciało i zróbcie peeling. Przyjdźcie do kosmetyczki dopiero wtedy, gdy opuchlizna zejdzie, a czerwone plamki znikną. Nie nakładajcie na ciało żadnych preparatów i nie nawilżajcie skóry. Nie róbcie makijażu; wystarczy, że oczyścicie i osuszycie twarz. Nie stosujcie dezodorantów, antyperspirantów ani perfum. Wybierzcie ciemną bieliznę, na której ewentualne zabrudzenia nie będą widoczne, i luźne ubrania, które nie naruszą opalenizny w trakcie powrotu do domu. Jeżeli skierujecie swoje kroki do profesjonalnego salonu, dostaniecie jednorazową bieliznę i opaskę osłaniającą włosy. Powierzcie swoje ciało fachowcowi – to wykluczy powstawanie plam na skórze.

Opalanie natryskowe nago czy w ubraniu?

Ze względów higienicznych zaleca się opalanie w ubraniu, to znaczy we własnej bieliźnie, w bieliźnie jednorazowej lub w stroju kąpielowym. Nie zapominajcie o czepku ochronnym na włosy i klapkach lub podkładkach pod stopy, które zapobiegną zabrudzeniu trudnych do umycia partiach ciała.

Opalanie się nago jest możliwe w wielu salonach. Sprawdźcie to już podczas zapisywania się na zabieg.

Opalanie natryskowe – jak dbać o skórę po zabiegu?

Odczekajcie kilka godzin, zanim weźmiecie kąpiel, i dwa tygodnie, zanim zrobicie sobie peeling. Ponadto unikajcie chlorowanej wody, sauny, jacuzzi i mocnego pocierania skóry, na przykład ręcznikiem. W przeciwnym razie opalenizna szybciej zejdzie.

Swoje zabiegi pielęgnacyjne ograniczcie do nawilżania skóry balsamem minimum dwa razy dziennie.

Opalanie natryskowe – kto nie może?

Przeciwwskazaniem do opalania natryskowego są:

  • łuszczyca,
  • alergie skórne,
  • wypryski,
  • skaleczenia i trudno gojące się rany,
  • nadmierna potliwość,
  • astma.

Jeżeli macie wątpliwości, czy kwalifikujecie się do takiego zabiegu, poradźcie się kosmetyczki specjalizującej się w opalaniu natryskowym lub pracownika salonu kosmetycznego.

Opalanie natryskowe – kto może?

Opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne i – w przeciwieństwie do solarium – nie powoduje żadnych szkód dla urody i zdrowia. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Taka forma opalania to świetne rozwiązanie dla tych z Was, które mają bardzo jasną karnację i w związku z tym nie mogą pozwolić sobie na ekspozycję ciała na silne słońce ani regularne wizyty w solarium. Opalanie natryskowe jest dozwolone nawet dla kobiet w ciąży.

Opalanie natryskowe – pomarańczowa skóra po zabiegu?

Odcień płynu brązującego jest dobierany indywidualnie do Waszego koloru skóry. Najczęściej kosmetyczka wybiera taki kolor preparatu, który jest o ton lub dwa ciemniejszy od karnacji, ale i tak to Wy macie decydujący głos w tej sprawie.

Opalanie natryskowe – jak długo po zabiegu utrzymuje się opalenizna?

Zazwyczaj opalenizna utrzymuje się przez 7-10 dni, a po upływie tego czasu blednie i zmywa się. Trwałość opalenizny zależy od dbałości o skórę; jej regularne nawilżanie i stosowanie dodatkowych balsamów brązujących przedłuża trwałość opalenizny.

Opalanie natryskowe – jak schodzi opalenizna? Pojawiają się zacieki?

Regularne nawilżanie skóry sprawi, że barwnik zacznie schodzić stopniowo, a skóra z dnia na dzień będzie stawała się jaśniejsza. Jeżeli pojawią się zacieki lub plamy, wykonajcie miejscowy peeling, który przyspieszy usunięcie opalenizny.

Opalanie natryskowe – czy po zabiegu można opalać się na słońcu i w solarium?

Opalanie natryskowe nie wyklucza opalania w solarium i na słońcu, ale powinnyście zachować dodatkowe środki ostrożności. Na skórze, na której został zaaplikowany barwnik, nie od razu widać opaleniznę, dlatego wstrzymajcie się z inną formą opalania. Smarujcie ciało kremem z wysokim filtrem i powtarzajcie ten zabieg co 30-60 minut. Dzięki temu uchronicie skórę przed oparzeniem.

Opalanie natryskowe – jakie partie ciała można poddać zabiegowi?

W ramach opalania natryskowego najczęściej proponuje się opalanie:

  • całego ciała,
  • twarzy, szyi i dekoltu,
  • od pasa w górę,
  • od pasa w dół.

Czy próbowałyście kiedyś opalania natryskowego? Jeżeli tak, jakie są Wasze wrażenia? To Wasz ulubiony sposób opalania czy wolicie inne? Czekam na Wasze opinie!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares