No cześć!
Gładka i jędrna skóra nóg jest od dawna twoim marzeniem? A w jego realizacji przeszkadzają ci fałdki, tłuszczyk i skórka pomarańczowa? Jeżeli faktycznie tak jest, to przetestuj zabieg wyszczuplający, czyli body wrapping. Jakie daje efekty i jak go przeprowadzić? Przeczytaj dzisiejszy wpis, a wszystkiego się dowiesz.
Czym jest body wrapping?
Body wrapping (foliowanie ciała) to zabieg modelujący i działający antycellulitowo. Jego zadaniem jest przywrócenie skórze jędrności oraz zredukowanie tkanki tłuszczowej i skórki pomarańczowej. Co ciekawe body wrapping można wykonać samodzielnie w domu lub iść do gabinetu kosmetycznego. Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na złuszczeniu martwych komórek naskórka. Peeling przeprowadza się po to, żeby uzyskać jak najlepsze efekty, poprawić krążenie krwi i koloryt skóry oraz przyspieszyć wchłanialność składników z kosmetyków, które będą stosowane później. Następnie na ciało nakłada się kosmetyki pielęgnacyjne o właściwościach liftingujących i wyszczuplających. Mogą to być na przykład: olejki, serum, masła lub balsamy.
Drugi etap polega na zafoliowaniu ciała na około 30 minut. W ten sposób zostaje usprawnione krążenie krwi i limfy, spalanie tkanki tłuszczowej zostaje pobudzone, a obwód ciała lub poszczególnych jego części się zmniejsza. Produkty używane w trakcie zabiegu przedostają się do głębszych partii skóry, co powoduje jej detoksykację oraz przywrócenie jędrności i gęstości. Body wrapping kończy się relaksacyjnym masażem połączonym z drenażem limfatycznym.
Jakie efekty daje body wrapping?
Body wrapping oddziałuje zarówno na głębsze partie skóry, jak i na naskórek. Zabieg:
- przyspiesza metabolizm,
- oczyszcza skórę z toksyn,
- poprawia kondycję skóry,
- dotlenia skórę,
- poprawia krążenie limfy,
- zmniejsza obwód ciała,
- modeluje sylwetkę,
- redukuje obrzęki.
Czy możesz poddać się zabiegowi body wrapping? Body wrapping jest polecany każdej zdrowej osobie. Najlepszy będzie dla tych, którzy chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i skórkę pomarańczową. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, należy połączyć go z dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Body wrapping należy przeprowadzać dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- podwyższone ciśnienie krwi,
- żylaki,
- niedawno przebyte operacje,
- miażdżyca,
- choroby nerek,
- ciąża,
- wrażliwa i naczyniowa cera,
- infekcje,
- podwyższona temperatura ciała.
Kosmetyki do body wrapping
Skład kosmetyków w body wrapping odgrywa bardzo ważną rolę. Mają one za zadanie rozgrzać skórę oraz wywołać uczucie pieczenia i mrowienia. Z tego powodu stosuje się produkty z zawartością alg, borowiny, kofeiny, pieprzu, cynamonu i soli morskiej. Równie ważny jest kierunek zawijania ciała. Aby kosmetyki mogły zadziałać i spowodować lepsze krążenie krwi, najpierw owija się kończyny, a na końcu tułów.
Body wrapping w domu
Jeżeli chcesz zrobić body wrapping w domu, to przygotuj: kosmetyki z rozgrzewającymi składnikami, folię spożywczą, ciepłe ubranie, peeling i nawilżający balsam. Zabieg zacznij od złuszczenia martwych komórek naskórka i nałożenia wybranego przez ciebie kosmetyku. Następnie zawiń ciało w folię spożywczą, załóż ciepłe ubranie i odczekaj około 30 minut. Po upływie tego czasu folię zdejmij, zmyj kosmetyk chłodną wodą i zaaplikuj na skórę balsam nawilżający.
Czy robiłaś już kiedyś body wrapping w domu lub byłaś u kosmetyczki na takim zabiegu?
Dodaj komentarz