Jak poradzić sobie z przebarwieniami po lecie?

Jak pozbyć się przebarwień po lecie?

Cześć!

Przebarwienia po lecie są tymi pamiątkami, których nigdy nie chcieliśmy mieć. Niestety jeśli odpowiednio szybko się z nimi nie uporamy, to mogą pozostać z nami na całe życie. Na szczęście są proste sposoby, dzięki którym pozbędziesz się tych niechcianych pamiątek.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia są wynikiem:

  • częstego i długiego opalania się na słońcu bez odpowiedniej ochrony,
  • zaburzeń hormonalnych,
  • reakcji na niektóre leki,
  • trądziku lub stanów zapalnych skóry,
  • reakcji skóry na substancję fotouczulającą.

Niektóre przebarwienia pojawiają się po 30 dniach, czyli wtedy, gdy złuszcza się wierzchnia warstwa naskórka się złuszcza. Te, które powstały na wierzchniej warstwie skóry znikają wraz z martwymi komórkami naskórka, a te, które znajdują się głębiej, mogą wymagać pomocy dermatologa.

Jak pozbyć się przebarwień?

Usuwanie przebarwień to długi i żmudny proces, który nie zawsze daje 100% efektów. W trakcie kuracji usuwającej te niedoskonałości trzeba być cierpliwym, regularnie stosować preparaty i sumienne wypełniać zalecenia dermatologa lub kosmetologa. Można poddać się niektórym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej: peelingowi kawitacyjnemu, mikrodermabrazji, laserowi lub krioterapii.

Jakich kosmetyków używać?

W usuwaniu przebarwień dobrze się sprawdzą peelingi z kwasami (TCA, azelainowym, migdałowym) lub peelingi mechaniczne. Skuteczne będą także produkty rozjaśniające z witaminami C, A lub B3. Warto także stosować kosmetyki przeciwutleniacze (kwas fitowy lub askorbinowy, ekstrakt z lukrecji lub zielonej herbaty) i substancje spowalniające aktywność melanocytów.

Czy są jakieś specjalne zalecenia?

Jeżeli chcesz usunąć przebarwienia, to musisz być bardzo systematyczna i cierpliwa. Regularne stosowanie kosmetyków i poddawanie się zabiegom to konieczność do osiągnięcia gładkiej skóry. Bardzo ważne jest także stosowanie kremów z filtrem zarówno latem, jak i zimą.

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares