Gąbki konjac – które polecam? Najlepsze gąbeczki do twarzy

gąbki konjac

Daleko, daleko stąd, niemal na końcu świata leży piękna wyspa Jeju, która nazwana została wyspą miłości. To raj nie tylko dla zakochanych, ale w ogóle dla miłośników natury. Jeju słynie z pięknych krajobrazów, kolorowych kwiatów, wzniesień i uniesień 😉

Na wyspie można spotkać rzeźby prezentujące śmiałe sceny miłosne (wystarczy odwiedzić Love Land) oraz cieszyć wzrok cudownymi zachodami słońca, bezkresem łąk i stromymi klifami, z krętymi zejściami na piaszczyste plaże. Jeju jest również najczystszą częścią Korei, wolną od wszelkich zanieczyszczeń i wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Dlaczego napisałam tak obszerny wstęp, niczym z przewodnika turystycznego, skoro chcę pisać o zwykłej gąbce do twarzy?

Otóż gąbeczka konjac nie jest wcale taka zwykła.

Powstała bowiem właśnie w najczystszym rejonie świata, na wyspie Jeju.

Amorphophallus konjac to bylina, która pochodzi właśnie z Azji. Jej naturalnym środowiskiem są góry. Pozyskiwana z najczystszych górskich rejonów Jeju gąbeczka jest pełna dobrodziejstw. To nie jest „jakaś tam” gąbka. Konjac służy do mycia twarzy, a dokładniej: do głębokiego oczyszczania bez uszkodzeń skóry. Są najbardziej efektywne i dają świetne rezultaty, ponieważ jednocześnie odżywiają skórę. Konjac to gąbka, która zawiera szereg naturalnych składników o działaniu silnie regenerującym i upiększającym skórę: węglowodany, białko, żelazo, fosfor, miedź, cynk, oraz witamin typu: A, E, D, B1. B6, B12, C. W Japonii konjac stosuje się od ponad tysiąca lat w celach zdrowotnych i upiększających.

Gąbeczkę namacza się w czystej wodzie lub dodaje odrobinę olejku, toniku, wyciągu ziołowego, soku z aloesu – czyli tego, co lubi wasza skóra, a następnie namoczoną i odciśniętą gąbkę konjak przykłada się do skóry i delikatnymi, kolistymi ruchami masuje twarz. Nie tylko odżywiamy skórę, ale również usuwamy martwe komórki naskórka i pobudzamy krążenie.

Gąbki konjac mogą być urozmaicone o glinki kosmetyczne, które wspierają działanie minerałów i witamin, pielęgnując skórę naczynkową, tłustą lub mieszaną. Do najlepszych gąbek konjac należą te z firmy The Konjac Sponge Co oraz Konjac Rainforest – one właśnie występują w kolorowych „glinianych” wersjach. Jestem zakochana w gąbeczkach konjac!

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares