Nadciąga zima… Jak zadbać o wrażliwą skórę zimą?

Skóra wrażliwa zimą

Cześć!

Mróz, śnieg, wiatr, ujemne temperatury. Zgadza się, tego wszystkiego nie lubi twoja wrażliwa cera. Ale chcesz tego, czy nie, zimę musisz jakoś przetrwać. W tym artykule podpowiem ci, jak zadbać o wrażliwą skórę i jak nie dać się zimowej aurze.

Wrażliwa skóra – jaka ona jest?

Wrażliwa skóra wcale nie musi być cały czas podrażniona lub zaczerwieniona. To określenie odnosi się do nietolerancji na różnego rodzaju kosmetyki i czynniki zewnętrzne, a także związane z tym określone reakcje. Na skórę wrażliwą wpływ mają najczęściej: kosmetyki zastosowane po raz pierwszy, inwazyjne zabiegi kosmetyczne, gruboziarniste peelingi, niskie lub wysokie temperatury, suche powietrze, promienie UV i zanieczyszczenie środowiska.

Jak zimą zadbać o wrażliwą skórę?

  1. Unikaj drażniących substancji: mocznika, alkoholu etylowego, kosmetyków z hydrokwasami. Kupując produkty, uważnie czytaj etykiety i zapoznawaj się ze składem. Najlepszym rozwiązaniem jest robienie zakupów w aptece. Nie dość że kupisz bezpieczny produkt, to dodatkowo będziesz mogła poprosić o poradę doświadczoną osobę.
  2. Stosuj kosmetyki z filtrem UV. W ten sposób ochronisz skórę przed każdym rodzajem światła. Równie dobrze możesz używać okularów przeciwsłonecznych lub specjalnych folii przyklejanych do szyb. Pamiętaj też, żeby wybierać produkty z zawartością filtrów mineralnych, bo te są o wiele lepiej tolerowane przez skórę.
  3. Zadbaj o nocną regenerację skóry wrażliwej. Używaj kosmetyków o bogatym składzie, z zawartością regenerujących i przeciwzapalnych substancji. Postaw na produkty z alantoiną, panthenolem, wyciągiem z alg, ekstraktem z malwy lub korzenia lukrecji. Pozytywne efekty przyniosą ci także kosmetyki z kwasami omega 6, olejek z wiesiołka, czarnej porzeczki lub ogórecznika.
  4. Kosmetyki do cery wrażliwej muszą mieć właściwości łagodzące, nawilżające i regenerujące. Produkty takie powinny odbudowywać lipidową barierę ochronną, działać przeciwzapalnie i wspomagać regenerację naskórka. Jeżeli twoja cera jest bardzo wrażliwa, być może powinnaś skonsultować się z lekarzem.

A jak wy, dziewczyny, dbacie o swoją wrażliwą cerę?

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 shares